Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Powódź

Powódź w snach

Sny o powodzi nawiązują przede wszystkim do uwalnianej przez nas energii. Skłaniają do refleksji nad sobą i odwołują się do świata uczuć. Często sugerują też, że nie znajdujemy się w dobrej kondycji psychicznej i już wkrótce napięcie, jakie nas otacza może eskalować.

 

Sen o byciu ogarniętym powodzią

Jeśli w śnie ogarnia nas powódź, może to symbolizować emocje, jakie nami targają. Często są one tak silne, że duszenie ich w sobie wymaga coraz większych wysiłków. Gwałtowna powódź może jednak zburzyć nawet tamę, która wydawała się solidna. Sen taki ostrzega nas więc, że nasza umiejętność tłumienia uczuć zaczyna się wyczerpywać. Do eskalacji dojdzie w najbliższej przeszłości, warto więc przygotować się do niej. Najlepiej zastanowić się nad tym, czy jest coś, co tłumimy. Jeśli rzeczywiście odnajdziemy takie uczucie w sobie, konieczne jest poszukanie odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego tak się dzieje. Może nasze obawy nie są uzasadnione, a uczucia uwalniane pod naszą kontrolą nie spowodują tak dużych strat, jak powódź?

Senniki zwracają jednak uwagę i na to, że sen o powodzi może dotyczyć nie nas, ale osób w naszym otoczeniu. Często oznacza wizytę, która nie jest po naszej myśli, choć może ostrzegać nas również przed natrętną osobą zabiegającą o naszą uwagę, choć my sami chcemy mieć z nią jak najmniej wspólnego.

 

Utrata majątku podczas powodzi – znaczenie snu

Sen o utracie majątku podczas powodzi nawiązuje do naszych lęków. Cieszymy się zarówno ze swojego statusu materialnego, jak i z pozycji społecznej, gdzieś głęboko w naszym wnętrzu kryje się jednak obawa, że opierają się one na chwiejnych podstawach. Nie chcemy stracić tego, co dla nas cenne, a jednocześnie nie wiemy, jak to chronić. Sen taki przypomina nam przede wszystkim o tym, aby nie przywiązywać się ani do rzeczy, ani do zaszczytów. Powódź to gwałtowne, nieoczekiwane zjawisko. Także w życiu dochodzi do gwałtownych, nieoczekiwanych zmian. Nie da się na nie przygotować, świadomość ich nieuchronności pozwala jednak na zdobycie dystansu do świata.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>