Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Płacz

Płacz – znaczenie snu

Zwykło się uważać, że płacz we śnie jest raczej dobrą niż złą wróżbą. Jeśli w codziennym życiu mamy kłopoty, sugeruje nam, że w niedalekiej przyszłości doczekają się one szczęśliwego rozwiązania. Czasem jednak sen o płaczu może informować także o tym, że nie wszystko, co robimy spotyka się z akceptacją nie tylko wśród naszych najbliższych, ale i w odniesieniu do nas samych.

 

Płacz dziecka – znaczenie snu

Jeśli we śnie płacze nasze własne dziecko albo dziecko, które jest nam bliskie i które bardzo kochamy, przeważnie jest to po prostu wyraz naszej troski. Martwimy się o nie, a przecież doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie mamy wpływu na każdą jego decyzję. Sennik radzi jednak, aby poświęcić takiemu snu nieco uwagi i zastanowić się nad tym, co ma nam on do przekazania. Może warto poszukać kontaktu z dzieckiem i upewnić się, że nie ma ono problemów. Czasem przeczuwamy przecież, że dzieje się coś złego, nie chcemy jednak przyjąć tego do wiadomości i wolimy się oszukiwać. W takim przypadku dziecko płaczące we śnie może być cennym ostrzeżeniem.

 

Sen, w którym inne osoby płaczą

Obserwowanie płaczu innych osób sprawia, że czujemy się bezradni i zagubieni. Tego rodzaju sny wiele mówią o nas samych. Jeśli to my doprowadziliśmy kogoś do płaczu, może to oznaczać, że w realnym życiu dręczą nas wyrzuty sumienia, w stosunku do tej osoby. Być może nie byliśmy wobec niej uczciwi albo odpowiedzialni. Nasza wina nie wydała się i osoba, o której mowa, nie jest jej świadoma, ale nam samym coraz bardziej to ciąży.

Także osoby, które w śnie płaczą nie z naszego, ale z jakiegokolwiek innego powodu, nie są posłańcami przynoszącymi dobre wieści. Sny takie często zapowiadają kłopoty rodzinne i zdrady, te spektakularne oraz te mniejsze. Po przebudzeniu warto więc zastanowić się, czy komuś nie jest potrzebna nasza pomoc.

 

Płacz przez sen

A jak interpretować to, że sami płaczemy przez sen? To częste zjawisko u osób, które za dnia nie pozwalają sobie na ujawnienie prawdziwych emocji. Czasem warto więc zrezygnować z nieustannego uśmiechu i pozwolić sobie na słabość.

 

Udostępnij sen



Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>