Góry w snach – próba interpretacji
Przy próbach interpretowania snów o górach bardzo duże znaczenie ma to, jakie jest nasze nastawienie do nich. Sny takie często mówiąc wiec wiele o tym, jakie wartości są dla nas ważne w codziennym życiu, jak wpływają one na nas i kiedy mogą stanowić dla nas zagrożenie.
Trudna droga na górę – znaczenie snu
Jeśli we śnie wspinamy się na szczyt, droga na górę jest jednak trudna i nie daje nam satysfakcji, sen taki zwykle odnosi się do naszej sytuacji życiowej. Być może już od dawna próbujemy coś zmienić, choć jednak walczymy o to, aby żyło się nam lepiej, zmiany zachodzą bardzo powoli. Jesteśmy zmęczeni walką, a ponieważ cel ledwie majaczy nam na horyzoncie, zaczynamy zastanawiać się, czy nasza determinacja ma w ogóle sens i czy nie lepiej byłoby zrezygnować. Sen o długiej wędrówce pod górę jest więc wyrazem naszej frustracji i psychicznego zagubienia.
Sen o majestatycznej górze
Czasem zresztą w naszych snach nie podejmujemy nawet trudu wspinaczki na szczyt. Zdarza się, że ograniczamy się do stania u podnóża góry i obserwowania jej z bezpiecznej odległości tak, aby w każdej chwili możliwe było odwrócenie się od niej. Taki sen zwraca uwagę przede wszystkim na prześladujący nas brak pewności siebie. Nakazuje też zastanowić się, czy nie tracimy zbyt wiele z jego powodu. Być może odwracając się od góry, odwracamy się też od szans, jakie daje nam los.
Schodzenie z góry – znaczenie snu
Schodzenie ze szczytu jest łatwiejsze niż wspinanie się na górę, sny o wędrówce ze szczytu ku dolinie zwykle mówią więc o tym, że właśnie zakończył się jakiś etap naszego życia. Może sugerować, że podjęliśmy ostateczną decyzję albo, że zrealizowaliśmy jakiś cel. Warto jednak pamiętać, że sen o górze, z której się schodzi, może być również ostrzeżeniem. Przypomina nam, jak ważne jest stawianie sobie coraz większych wyzwań. Uczula również, że ograniczenie się do jednego celu prowadzi do zagubienia. Być może w codziennym życiu warto uważnie rozejrzeć się wokół siebie, a następnie znaleźć kolejny szczyt do zdobycia.
Ostatnie komentarze