Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Góry

Góry w snach – próba interpretacji

Przy próbach interpretowania snów o górach bardzo duże znaczenie ma to, jakie jest nasze nastawienie do nich. Sny takie często mówiąc wiec wiele o tym, jakie wartości są dla nas ważne w codziennym życiu, jak wpływają one na nas i kiedy mogą stanowić dla nas zagrożenie.

 

Trudna droga na górę – znaczenie snu

Jeśli we śnie wspinamy się na szczyt, droga na górę jest jednak trudna i nie daje nam satysfakcji, sen taki zwykle odnosi się do naszej sytuacji życiowej. Być może już od dawna próbujemy coś zmienić, choć jednak walczymy o to, aby żyło się nam lepiej, zmiany zachodzą bardzo powoli. Jesteśmy zmęczeni walką, a ponieważ cel ledwie majaczy nam na horyzoncie, zaczynamy zastanawiać się, czy nasza determinacja ma w ogóle sens i czy nie lepiej byłoby zrezygnować. Sen o długiej wędrówce pod górę jest więc wyrazem naszej frustracji i psychicznego zagubienia.

 

Sen o majestatycznej górze

Czasem zresztą w naszych snach nie podejmujemy nawet trudu wspinaczki na szczyt. Zdarza się, że ograniczamy się do stania u podnóża góry i obserwowania jej z bezpiecznej odległości tak, aby w każdej chwili możliwe było odwrócenie się od niej. Taki sen zwraca uwagę przede wszystkim na prześladujący nas brak pewności siebie. Nakazuje też zastanowić się, czy nie tracimy zbyt wiele z jego powodu. Być może odwracając się od góry, odwracamy się też od szans, jakie daje nam los.

 

Schodzenie z góry – znaczenie snu

Schodzenie ze szczytu jest łatwiejsze niż wspinanie się na górę, sny o wędrówce ze szczytu ku dolinie zwykle mówią więc o tym, że właśnie zakończył się jakiś etap naszego życia. Może sugerować, że podjęliśmy ostateczną decyzję albo, że zrealizowaliśmy jakiś cel. Warto jednak pamiętać, że sen o górze, z której się schodzi, może być również ostrzeżeniem. Przypomina nam, jak ważne jest stawianie sobie coraz większych wyzwań. Uczula również, że ograniczenie się do jednego celu prowadzi do zagubienia. Być może w codziennym życiu warto uważnie rozejrzeć się wokół siebie, a następnie znaleźć kolejny szczyt do zdobycia.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>