Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Więzienie

Więzienie w snach – próba interpretacji

Sny o więzieniu budzą niepokój wśród osób, które podejmują próby ich interpretowania. Czy są one ostrzeżeniem przed problemami z prawem czekającymi nas w ma jawie? Senniki zwykle nie opowiadają się za tak jednostronnymi tłumaczeniami. Znacznie częściej obstają przy tym, że więzienie ze snu może symbolizować ograniczenia psychiczne. Jedne nakłada na nas otoczenie, nomy społeczne i oczekiwania ze strony najbliższych. Za inne sami ponosimy odpowiedzialność. W obu przypadkach odczuwamy jednak niezadowolenie i właśnie ono tak boleśnie daje się odczuć we śnie.

 

Pobyt w więzieniu – znaczenie snu

Więzienie obecne w snach często przypomina nam o pułapkach, jakie sami na siebie zastawiamy. Lubimy myśleć, że nasze niepowodzenia są konsekwencją oddziaływania na nas złych sił z zewnątrz. Tymczasem okazuje się, że często świat wcale nie musi odwracać się do nas plecami. To my sami skutecznie utrudniamy sobie życie. Postępujemy źle albo podążamy w niewłaściwym kierunku przez upór lub źle zdefiniowany obowiązek. Sami wsadzamy się do więzienia i to właśnie chce nam powiedzieć sen o pobycie w zakładzie karnym.

Jeśli w snach często pojawia się więzienie sen taki może być też formą wyrzutu sumienia. W codziennym życiu rzadko postępujemy właściwie. Często pozwalamy sobie na zachowania niezgodne z zasadami wiedząc, że przyniosą nam one korzyści. Bez względu jednak na to, czy świadomie wprowadzamy innych w błąd, czy też wykorzystujemy po prostu ich słabości, jakaś część nas nie jest z tego zadowolona. Sny o pobycie w więzieniu odzwierciedlają więc obawę przed tym, że nieuczciwe postępowanie nie tylko wyjdzie na jaw, ale i zostanie ukarane. Niektóre senniki uznają, że jest to także ostrzeżenie przed osobami z naszego otoczenia chętnie udzielającymi nam rad. Nie zawsze są to rady, którym warto zaufać.

 

Sen o odwiedzaniu kogoś w więzieniu

Wizyty w więzieniu nie są dobrym znakiem. Sny tego rodzaju nie tylko ostrzegają przed trudnościami, ale również zwracają uwagę na to, że trudności te mogą dotyczyć wszystkich sfer naszego życia.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>