Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Uciekać

Uciekać – znaczenie snu

Sny o uciekaniu przeważnie są interpretowane jako te, w czasie których staramy się uwolnić od czegoś nieprzyjemnego. Nie zawsze przedmiot i znaczenie snu są jednak takie same. Sny o uciekaniu opowiadają zarówno o uwalnianiu się od nieprzyjemnych doświadczeń, jak i o próbach uniknięcia tego, co jest nam pisane. Często interpretuje się je jednak również jako dowód na to, że mamy świadomość winy, jaką ponosimy za określone wydarzenia i nasze w nich uczestnictwo.

 

Uciekać przed nieprzyjacielem – znaczenie snu

Sny, w których wiemy, kto nas goni, a tym samym nasza ucieczka jest w pełni uzasadniona i zrozumiała, nie należą do miłych. Wyczerpują bez względu na to, czy ucieczka kończy się niepowodzeniem, czy też nie. Trudno zresztą nie zgodzić się z tym, że odwołują się do rzeczywistych wydarzeń, które również nie należą do najprzyjemniejszych. Przeważnie zdarzają się osobom, które żyją w stresie i nie radzą sobie z problemami. Co ważne, sny takie nie wskazują przeważnie na zagrożenie ze strony konkretnej osoby. Nawet, jeśli ją rozpoznajemy, powinniśmy pamiętać, że została wykorzystana przez sen przede wszystkim po to, aby zwrócić nam uwagę na nasze własne zagubienie i osamotnienie.

 

Sen o uciekaniu przed potworem

Sny o uciekaniu przed potworem pojawiają się często. Koszmary zwykle budzą nas w środku nocy, a my mamy problemy z ich odczytaniem. Najczęściej śnią się nam po to, abyśmy zadali sobie pytanie o to, na ile skutecznie kontrolujemy nasze życie. Być może notujemy na tym polu coraz mniejsze sukcesy i lada moment może się okazać, że z panów sytuacji zmienimy się w osoby, które są popychane przez otoczenie. Co ciekawe, sny takie mogą też zwiastować miłą niespodziankę na jawie, być może więc nie należy się ich przesadnie bać.

 

Uciekać przed dzikim zwierzęciem – znaczenie snu

Jeśli w snach często uciekamy przed dzikimi zwierzętami, nie oznacza to wcale, że którejś nocy przed naszym samochodem pojawi się zbłąkana sarna. Mimo to mamy do czynienia ze snem ostrzegawczym. Zwraca nam on uwagę na nasze najbliższe otoczenie sugerując, że znajduje się tam ktoś podstępny.

 

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>