Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Wilk

Wilk w snach

Wilk to nie tylko jedno z najgroźniejszych, ale i najbardziej tajemniczych z żyjących na wolności zwierząt. Nic więc dziwnego, że sen o wilku często niepokoi. Senniki sugerują, że może ostrzegać nas przed niebezpieczeństwem i nadużytym zaufaniu, może być jednak również sygnałem świadczącym o tym, że sami staniemy przed trudnym wyborem, a podjęta przez nas decyzja będzie miała nie tylko swoje dobre, ale i złe strony.

 

Ucieczka przed wilkiem – znaczenie snu

Gdy we śnie wilk nas goni, a my próbujemy zgubić jego trop, można interpretować go na kilka sposobów. Często jest to rodzaj ostrzeżenia. Być może w naszym otoczeniu znajduje się osoba, która nie ma uczciwych zamiarów. A może ktoś nam bliski nieświadomie zrobi nam krzywdę w przekonaniu, że nam pomaga? Ucieczka przed wilkiem to symbol rozczarowania i zawodu. Sen ten można jednak potraktować nieco mniej dosłownie. Wilk nie musi przecież utożsamiać konkretnej osoby. Może być symbolem kłopotów. Mamy świadomość ich istnienia, nie podejmujemy jednak walki, ale staramy się zrobić wszystko, aby o tym nie myśleć. Podświadomość przypomina nam, że nie kroczymy dobrą drogą.

 

Sen o łagodnym wilku

Sny o wilku, który nie jest agresywny, wydają się zaskakujące. Przypominają jednak o tych naszych pragnieniach, które nieśmiało dochodzą do wniosku. Zwykle zwracają naszą uwagę na zadawniony konflikt. Już dawno pogodziliśmy się z tym, że na trwałe zniszczył on relacje z niegdyś bliską nam osobą, a jednak sen o łagodnym wilku zachęca nas do jeszcze jednej próby pojednania. Być może osoba ta wysyła do nas już sygnały świadczące o tym, że też za nami tęskni, my jednak obawiamy się myślenia o tym, że zakończą konflikt, nie chcemy bowiem dawać samym sobie niepotrzebnych nadziei.

 

Wataha wilków

Wataha wilków we śnie przypomina nam o tym, że sami również funkcjonujemy w społeczeństwie i często musimy pogodzić się z tym, że ma ono wpływ na nasze decyzje. To zarówno przypomnienie o korzyściach, jakie daje przynależność do grupy, jak i o minusach, czasem bowiem uczestniczymy w krzywdzeniu innych osób choćby dlatego, że nie stajemy w ich obronie.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>