Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Ojciec

Ojciec – interpretacja snu

Gdy śni nam się ojciec sen taki może być interpretowany na przynajmniej kilka sposobów. Zwykle nawiązuje do rzeczywistych relacji z rodzicielem albo z osobą, która go zastąpiła. Może jednak również wskazywać na cechy, które posiadamy w konsekwencji wpływu tej osoby na nasze życie. Niejednokrotnie interpretacja jest też uzależniona od tego, w jakim wieku jest śpiący.

 

Sen o pijanym ojcu

Gdy śni się nam pijany ojciec, sennik zwykle zwraca uwagę na czytelne nawiązanie do traum, z jakimi się zmagamy. Warto jednak zwrócić uwagę i na to, że sen taki pojawia się także u osób, które w dzieciństwie i młodości nie miały w domu rodzinnym podobnego problemu. W takim wypadku można przyjąć, że w śnie odbicie znajdują życiowe problemy i rozterki samego śniącego. Być może osoba mająca taki sen znajduje się w momencie przełomowym, nie ma pojęcia, jak postępować i nie potrafi oprzeć się wrażeniu, że straciła kontrolę nad swoim życiem. Może być i tak, że śniący ma skłonność podejmowania decyzji impulsywnie. Czasem przynosi mu to korzyści, zdecydowanie częściej jednak stanowi powód do niepokoju i zmusza do naprawiania błędów, których można byłoby uniknąć.

 

Stawanie się ojcem – znaczenie snu

Jeśli we śnie to my zostajemy ojcem, jego interpretacja również może być oderwana od rzeczywistych wydarzeń. Bez względu więc na to, czy mamy dzieci w realnym świecie, czy też nie, wiele wskazuje na to, że mamy dar wywierania wpływu na innych. Sen zwraca naszą uwagę na to, że energiczność będąca jednym z naszych znaków rozpoznawczych, jest doceniana. Sugeruje też, że być może warto zacząć wykorzystywać ją bardziej świadomie.

 

Sen o ukaraniu przez ojca

Wbrew pozorom, sen o byciu ukaranym przez ojca wcale nie jest pokłosiem odczuwanego przez śniącego poczucia winy. Znacznie częściej jest to wyraz jego irytacji. Śniącemu przeszkadza to, że wiele osób wychodzi z założenia, że wie, co jest dla niego najlepsze. Znacznie bardziej podoba mu się dochodzenie do celu samodzielnie, bez nieustannego polecania mu prostszych ścieżek i łatwiejszych rozwiązań.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>