Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Myszy

Myszy – o czym świadczy ich obecność w naszych snach?

Myszy to jedne z tych zwierząt, do których wielu osobom trudno jest się jednoznacznie ustosunkować. Trudno wybaczyć im szkody, do jakich doprowadzają w gospodarstwach rolnych. Nie można jednak zapominać o tym, że wiele z nich codziennie ginie w laboratoriach po to, aby pomagać w odkryciach medycznych, które mogą ratować nam życie i zdrowie. A jak interpretować śniące się nam myszy? Sen z ich udziałem to ostrzeżenie, czy pochwała naszego postępowania?

 

Gdy śnią nam się myszy w naszym własnym domu

Sen o myszach w domu nie należy do przyjemnych, te sympatyczne gryzonie zwykle występują w nim bowiem jako szkodniki, które są w stanie doprowadzić do sporych strat, w tym również strat o charakterze finansowym. Nic więc dziwnego, że także senniki zwracają uwagę, że myszy w domu to symbol chaosu i zawirowania. Oczywiście, nie zawsze dochodzi do nich w ten sam sposób. Czasem sen zapowiada całkowicie nową sytuację, w jakiej znajdzie się śniący niekoniecznie z własnej woli, czasem zaś wydarzenie od dawna oczekiwane, które jednak będzie się rozgrywać nie do końca tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

Co warte podkreślenia, snu o myszach w domu nie należy interpretować wyłącznie jako czegoś negatywnego. Nie jest wcale powiedziane, że zmiana, która spowoduje częściowy chaos, będzie dla nas niekorzystna. Może być nią przecież choćby poznanie naszego przyszłego partnera życiowego. Nowy związek zwykle nie jest prostym doświadczeniem zwłaszcza, gdy partnerzy szukają wspólnego języka. Daje jednak szczęście i sprawia, że po jakimś czasie nie chce się już wracać do dawnego życia.

Niektóre senniki zwracają też uwagę na to, że myszy symbolizują płodność. Jeśli więc myszy w dużej liczbie biegają po domu bez widocznego celu, być może już wkrótce pojawi się w nim dziecko?

 

Sen o małych myszach

Myszy nie należą do gryzoni imponującej wielkości, czasem jednak już w trakcie snu dostrzegamy, że są one wyjątkowo małe. Takie nienaturalnie małe myszy goszczące w marzeniach sennych często stanowią ostrzeżenie przed złodziejem. Być może ktoś już od dawna jest nienaturalnie zainteresowany należącymi do nas dobrami. Nie musi być to wcale klasyczny złodziej włamujący się do naszego mieszkania. Równie dobrze może być to nieżyczliwa nam osoba, która chce nam zaszkodzić w pracy i w ten sposób zyskać dla siebie coś, co nam się należy.

Jeśli myszy z naszego snu były tak małe, że nie byliśmy w stanie ich dostrzec, choć piski sygnalizowały ich obecność, zwykle sugeruje on, że w naszym otoczeniu znajduje się ktoś podstępny. Jego zachowanie nie wzbudza naszych podejrzeń, osoba taka czeka jednak cierpliwie na nasze potknięcie. Jeśli chcemy wziąć sobie do serca ostrzeżenie zawarte w snie o małych myszach, przywiązujmy większą niż zazwyczaj wagę do tego, co i do kogo mówimy. Tylko pozornie jest to pozbawione znaczenia. Czasem pozornie niewinne przeinaczenie słów może sprawić, że odwrócą się od nas bliskie nam osoby.

 

Martwa mysz – znaczenie snu

Po przebudzeniu ze snu, w którym widzieliśmy martwą mysz, przeważnie odczuwamy niepokój. Niesłusznie, w zdecydowanej większości przypadków wcale nie mamy bowiem do czynienia z ostrzeżeniem. Martwa mysz jest we śnie symbolem problemów, z którymi możemy zmagać się już od dłuższego czasu. Kłopoty te są naszą zmorą i już od dawna podejmujemy mniej lub bardziej udane próby uporania się z nimi. Sen o martwej myszy sugeruje, że ich szczęśliwe rozwiązanie znajduje się bliżej niż sądzimy. Już niebawem może okazać się, że to, co nas przerażało jest jedynie niewielką niedogodnością, my zaś możemy nie tylko z optymizmem patrzeć w przyszłość, ale i mierzyć się z całkiem nowymi wyznaniami.

 

Sen o biegających myszach

Gdy myszy z naszego snu szybko i gorączkowo biegają, nie musi to wcale oznaczać, że powinniśmy iść w ich ślady. Przeciwnie, znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że jest to sen zachęcający nas do nabrania dystansu i zastanowienia się, czy rzeczywiście naśladowanie ich ma sens. Być może dopiero jako bierny obserwator nabierzemy dystansu do sprawy, która bardzo nas angażuje.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>