Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Złodziej

Sny o złodzieju

Choć złodziej w snach pojawia się dość często, większość znanych senników wcale nie kojarzy go z niebezpieczeństwem. Zwraca się uwagę przede wszystkim na to, że złodziej oznacza załamanie dotychczas obowiązującego porządku. Nie jest przy tym wcale powiedziane, że wspomniane załamane musi być dla nas złe. Od wieków wierzy się przecież choćby w to, że sen o złodzieju to zapowiedź przygody miłosnej.

 

Sen, w którym to my jesteśmy złodziejem

Sny, w których sami coś kradniemy, wywołują mieszankę uczuć. Niepokój jest tu uczuciem w pełni uzasadnionym, z pewnością jednak nie możemy mówić w jego przypadku o uczuciu dominującym. Zwykle miesza się on z dreszczykiem emocji. Nic więc dziwnego, że sen o złodzieju może być ostrzeżeniem, że przyjdzie nam podjąć moralnie niejednoznaczną decyzję. Być może początkowo nie wywoła ona w nas ani niepokoju, ani oburzenia. Z czasem jednak może się okazać, że zaczniemy cierpieć z jej powodu. W sennikach miłosnych taki sen jest często sygnałem, świadczącym o tym, że możemy rozkochać kogoś w sobie. Nie zawsze jest to dobra wiadomość.

 

Złapanie złodzieja – znaczenie snu

Czy sen, w którym to my złapaliśmy złodzieja, ma zawsze optymistyczne przesłanie? Senniki nie są, co do tego zgodne. Często możemy dowiedzieć się z nich, że jest to raczej zapowiedź straty, tak materialnej, jak i psychicznej. Na szczęście, sen ten sugeruje, że szybko zdamy sobie z niej sprawę, a to może pomóc nam w uporaniu się z jej konsekwencjami. Sen o złapaniu złodzieja może też sugerować, że relacja uczuciowa, w jakiej się właśnie znajdujemy, nie sprzyja nam, nie nastraja nas pozytywnie i wymaga głębszej refleksji.

 

Sen o złodzieju wyrywającym torebkę

Utrata torebki to ogromna strata dla większości kobiet. Nic więc dziwnego, że także sen o wyrwaniu jej przez złodzieja zapowiada trudności z pogodzeniem się z jakimś wydarzeniem. Torebka to jednak rzecz nabyta, a jej strata nie musi być dramatem. Być może więc sen sugeruje nam również, że powinniśmy już zapomnieć o tym, co nas martwi i iść na spotkanie z przyszłością z podniesioną głową.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>