Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Mama

Jak interpretować sny, w których pojawia się mama?

Interpretacja snów, w których pojawia się mama jest szalenie trudna. Nie można mówić o nich bez analizowania relacji z własną rodzicielką. W zależności od kontekstu mama przynosi pocieszenie, może jednak odzwierciedlać również to, co nas blokuje.

 

Gdy mama żyje jedynie w śnie

Śmierć matki jest ogromnym ciosem dla niemal każdego dziecka. Nie ma przy tym znaczenia, w jakim wieku straciło się ją. Sny, w których nieżyjąca na jawie mama zachowuje się tak, jakby jej śmierć nie miała miejsca, bywają więc wstrząsające. Senniki podkreślają zresztą, że takie właśnie powinny być. Trudno je interpretować bez uwzględnienia własnych relacji z mamą. Co do zasady jednak sny takie stanowią formę wyrzutu. Mama jest ożywiana w snach przede wszystkim po to, aby pełnić funkcję sumienia. Czasem mamy skłonność do postępowania w sposób nieuczciwy. Co gorsza, nie obciążamy się tym przekonani, że tylko w ten sposób można przetrwać we współczesnym świecie. Sen o mamie przypomina jednak, jak okrutne i w pewien sposób przerażające jest takie myślenie.

 

Gdy mama nie żyje w śnie

Także sny, w których nie żyje dobrze się mająca na jawie mama, należy odczytywać jako ostrzeżenie. Być może już w niedalekiej przyszłości staniemy przed koniecznością podjęcia ważnej dla nas decyzji. Decyzja ta będzie miała duże znaczenie dla naszego życia, nie to będzie jednak najgorsze. Prawdziwy kłopot z nią będzie wynikał z tego, że będzie to decyzja budząca wątpliwości moralne. Mama we śnie stara się nam uświadomić, że czasem trudno jest dokonać dobrego wyboru. Każdy jest kompromisem, a tym samym każdy może mieć negatywny wpływ na nasze życie i relacje z otoczeniem.

 

Gdy sny o mamie powracają

Senniki zwracają uwagę i na to, że przy próbach interpretacji snów o matce ważna jest też częstotliwość, z jaką się one pojawiają. Jeśli śnimy je dość często, mogą wskazywać na naszą niepewność. Zwracają uwagę na to, że nadal nie jesteśmy w pełni niezależni, choć powinno to wynikać zarówno z naszego wieku, jak i zajmowanej pozycji. Sny takie zachęcają nas do większej odwagi i pewności siebie.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>