Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Latanie

Motyw latania w snach

Sny o lataniu, choć tak przez nas lubiane, nie zawsze mają pozytywny wydźwięk. Przeważnie nawiązują do potrzeby wolności, bywa jednak i tak, że ostrzegają przed tendencją do zdejmowania z siebie jakichkolwiek ograniczeń.

 

Latanie do góry i latanie w dół – znaczenie snów

Jeśli chcemy prawidłowo zinterpretować sen o lataniu, w pierwszej kolejności postaramy się przypomnieć sobie, czy unosiliśmy się w nim w górę, czy też spadaliśmy w dół. Jeśli wzbijaliśmy się ku górze może to oznaczać, że dostrzegamy wiele niewłaściwych rzeczy, które mają miejsce w naszym życiu. Chcemy coś w nim poprawić i mamy świadomość tego, że tylko spojrzenie na nie z szerszej perspektywy pozwala na uchwycenie błędów, jakie popełniliśmy. Lot w dół to z kolei dowód na to, że zachodzą w nas zmiany. Być może nie każdy je dostrzeże, przemiana rozgrywa się bowiem na poziomie podświadomości. Sen zdaje się wspierać tę przemianę jako sposób na głębsze zrozumienie siebie i otoczenia.

 

Sen o lataniu ze skrzydłami

Niektóre sny o lataniu zdają się mieć wyższy poziom realizmu niż inne. Z sytuacją taką mamy do czynienia przede wszystkim wówczas, gdy w snach posiadamy skrzydła. Ta troska podświadomości o szczegóły przeważnie jest interpretowana jako dobry znak. Sugeruje sukcesy w tych sferach, na których w danym momencie zależy nam najbardziej. Przypomina jednak również o tym, że sukcesy nie nadchodzą bez wysiłku. Skrzydła stają się więc symbolem naszego zaangażowania, które, jako jedyne, prowadzi do sukcesu.

Złym znakiem z pewnością jest sen, w którym lecąc na skrzydłach nieoczekiwanie gubimy je. To zapowiedź niebezpieczeństwa, sen taki może być jednak odbierany również jako dowód obawy przed potępieniem ze strony otoczenia.

 

Sen o lataniu i oglądaniu tego, co jest w dole

W niektórych snach koncentrujemy się nie tyle na samym lataniu, co na obserwowaniu z góry świata, który nas otacza. Senniki uważają, że może być to ostrzeżenie, że plany, które snujemy nie są realne. Być może warto zastanowić się nad tym, czy nie dostosować ich do naszych obecnych możliwości.

 

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>