Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Rzeka

Rzeka w snach i ich interpretacja

Sny o rzece zwykle są interpretowane jako zapowiadające przeszkody. Warto zapamiętać z nich jednak choćby odrobinę więcej, aby dowiedzieć się, czy przeszkód tych spodziewać się w życiu osobistym, czy też zawodowym. Sen o rzece może odpowiedzieć nam nawet o pytanie o to, co będzie źródłem trudności, równie dobrze mogą być to bowiem nie tylko inni ludzie, ale i my sami.

 

Nurt rzeki a interpretacja snu

Inaczej interpretuje się sen o rzece wtedy, gdy jej nurt jest łagodny, inaczej zaś wówczas, gdy mamy do czynienia ze wzburzoną wodą. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z zapowiedzią spokojnego życia. Sen informuje nas przede wszystkim o tym, że potrafimy zdystansować się do tego, co negatywne, a tym samym nie musimy obawiać się czających się przed nami zagrożeń. Jeśli jednak rzeka jest wzburzona, a my dostrzegamy również wysokie fale, może być to symbol nawiązujący do zmian, jakie dokonują się w naszym wnętrzu. Być może już od dawna kierujemy się przede wszystkim emocjami. Odcinając się od racjonalnych argumentów popełniamy poważne błędy, a sen o rzece jest wskazówką, która może pomóc nam w zmianie takiego postępowania.

 

Sen o przeprawie przez rzekę

Jeśli we śnie pokonujemy rzekę, aby dostać się na drugi jej brzeg, najprawdopodobniej oznacza to, że zbliża się kolejny etap naszego życia. Sny takie pojawiają się często przed ważnymi wydarzeniami takimi, jak choćby ślub lub egzamin maturalny. Czasem sygnalizują nam też, że jesteśmy gotowi na zmianę, nad którą zastanawiamy się już od dawna i która ciągle wydaje się budzić w nas spore wątpliwości. Może być to wydostanie się z toksycznego związku, zmiana pracy albo gotowość do trudnej rozmowy z kimś bliskim.

 

Tonięcie w rzece – znaczenie snu

Sen, w którym dopada nas nurt rzeki i nie możemy się z niego wydostać nie nastraja optymistycznie. Warto jednak pamiętać, że jego przesłanie nie jest aż tak przygnębiające, jak jego treść. Sen taki przypomina nam przede wszystkim o tym, że jesteśmy przeciążeni obowiązkami, a tym samym być może nadszedł już czas, aby pomyśleć o odpoczynku.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>