Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Nóż

Nóż w snach

Jeśli w marzeniach sennych pojawia się nóż sen taki nawiązuje metaforycznie do różnego rodzaju podziałów. Jego obecność w śnie może wyrażać potrzebę uwolnienia się od zobowiązań i złożonych pochopnie obietnic. Nóż może jednak sugerować również, że stracimy szacunek w oczach kogoś dla nas ważnego, kogo zawiedzie nasze postępowanie.

 

Sen, w którym dominuje krawędź noża

Czasem w śnie nie widzimy całego noża, ale jedynie jego krawędź i to z nią związane są wydarzenia, jakie w nim dominują. Senniki podkreślają, że może być to ostrzeżenie przed nami samymi. Być może nasze opanowanie jest jedynie pozorne, a tym, co determinuje nasze zachowanie, są przede wszystkim instynkty. Zwykle udaje nam się je zdusić, krawędź noża przestrzega jednak, że nawet ukrywane stają się coraz ostrzejsze. Gdy uda im się dojść do głosu, możemy podjąć kroki, które doprowadzą do tragedii. Oczywiście, nie musi być to przestępstwo, instynkt może jednak naruszyć wiarę w nas, jaką mają inni ludzie.

 

Ostry nóż – znaczenie snu

Jeśli ze snu zapamiętaliśmy przede wszystkim to, że pojawiający się w nim nóż był wyjątkowo ostry, może to oznaczać, że przed nami pojawią się bardzo ciężkie decyzje. Zwykle należą one do grupy tych, które nie zakładają kompromisów, my zaś musimy pogodzić się z koniecznością dokonania wyboru, który nie układa się po naszej myśli. Ostry nóż może również sugerować kryzys w związku, a nawet rozstanie. Często jest też sygnałem świadczącym o tym, że nasze otoczenie nie jest wcale tak bezpieczne jak początkowo sądziliśmy, my sami zaś nieustannie jesteśmy w zasięgu działania naszych przeciwników.

 

Sen o uszkodzonym nożu

Noże obecne w naszych snach nie zawsze prezentują się tak samo dobrze. Czasem w marzeniu sennym posługujemy się nożem uszkodzonym albo takim, po którym widać wyraźnie, że lata świetności ma już za sobą. Nóż taki sugeruje, że w przyszłości możemy nie sprostać jakiemuś wyzwaniu. Może też wskazywać na sytuację, w której podjęty przez nas wysiłek przyniesie mizerne rezultaty zmuszające do zadania pytania o to, czy w ogóle warto go było podejmować.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>