Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Kwiaty

Kwiaty i ich rola w snach

 

Radość, nadzieja i pozytywne emocje to najczęstsze skojarzenia, jakie mamy, gdy widzimy kwiaty. Sennik również podpowiada, że są one dobrym znakiem, choć radzi również, aby zastanowić się, co ich wygląd i sposób przedstawienia we śnie mówią nie tylko o innych, ale i o nas samych.

 

Sen o dawaniu komuś kwiatów

Sny, w których to my dajemy komuś kwiaty, mówią wiele o nas samych. Zwracają uwagę przede wszystkim na to, że pewność siebie nie jest naszą najmocniejszą stroną. Uprzedzają też, że często zupełnie niepotrzebnie nakładamy na siebie znacznie więcej ograniczeń niż jesteśmy w stanie udźwignąć. Mogą być też zapowiedzią przyszłej walki o szacunek osoby, na której nam zależy. Jeśli przed wręczeniem kwiatów innej osobie w śnie sami zebraliśmy je i ułożyliśmy z nich bukiet, jest to czytelne nawiązanie do naszej sytuacji uczuciowej. Sen taki mówi o pragnieniu bliskości i gotowości do zacieśnienia relacji z osobą, która staje się nam bliska.

 

Wybieranie kwiatów – znaczenie snu

Sen, w którym zastanawiamy się nad tym, jakie kwiaty wybrać, jest zapowiedzią przyszłego sukcesu, również finansowego. Przypomina nam jednak również o ryzyku, które się z nim wiąże oraz o tym, że nie zawsze możemy zrealizować wszystkie swoje cele. Choć jednak w naszym bukiecie nie znalazły się wszystkie kwiaty, po jakie mogliśmy sięgnąć, jest on piękny. W ten sposób podświadomość uspakaja nas. Nawet rezygnując z pewnych rzeczy nie musimy być nieszczęśliwi.

 

Sen o zwiędłych kwiatach

Choć sen o zwiędłych kwiatach jest zwykle odbierany jako ostrzeżenie, wcale nie musi tak być. Być może jest próbą spojrzenia w głąb siebie i dostrzeżenia emocji związanych z naszym życiem. Często oznacza rozczarowanie i zniechęcenie, które jednak nie rodzi motywacji do bardziej zdecydowanych działa. To także symbol straconej szansy. Sen taki może też sugerować, że nasze zdrowie nie jest najlepsze. Zwiędłe kwiaty często są utożsamiane z chorobami, być może warto więc uważniej niż dotąd wsłuchać się w sygnały wysyłane nam przez organizm.

 

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>