Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Szkoła

Znaczenie snów o szkole

Sny o szkole towarzyszą nam przez całe życie i zwykle nie budzą entuzjazmu. Piszemy w nich sprawdziany, próbujemy uniknąć odpowiedzi, bo jesteśmy nieprzygotowani, nie możemy znaleźć sali, w której mamy kolejną lekcję. Choć jednak sen o szkole nie jest zwykle przyjemny, warto pochylić się nad nim. To zarówno ostrzeżenie przed błędami, jakie możemy popełnić w najbliższej przyszłości, jak i zachęta do tego, aby w końcu rozprawić się z tym, co dawno powinniśmy byli zostawić za sobą.

 

Sen o pisaniu sprawdzianu w szkole

Sny, w których musimy pisać sprawdzian, nie należą do komfortowych. Zwykle zmagamy się w nich z tym samym stresem, jaki bywał naszym udziałem, gdy mieliśmy kilkanaście lat. W zdecydowanej większości przypadków nie są to zresztą sny przypadkowe. Szkoła obrazuje w nich próbę, jakiej zostaniemy poddani już niedługo. Nie przez przypadek sny tego rodzaju poprzedzają ważne wydarzenia w naszym życiu. Nawet, jeśli deklarujemy gotowość do nich, nasza podświadomość nie jest wcale o tym przekonana. To jednak całkowicie naturalne. Nigdy nie jest się przecież pewnym w stu procentach, że postępuje się słusznie. Sen o szkole może więc sugerować, że zrobimy wszystko, aby sprostać nowym wyzwaniom.

 

Szkoła podstawowa – znaczenie snu

Powrót do szkoły, w której zaczynaliśmy edukację, zwykle sugeruje pewne zagubienie w życie. Sennik radzi, aby zastanowić się nad sobą i nad tym, co może wywoływać nasz lęk. Może się okazać, że już od dawna tkwimy w toksycznym związku albo otaczamy się ludźmi, którzy nie są wobec nas szczerzy. Sen o szkole podstawowej sugeruje, że rozwiązanie naszego problemu nie będzie proste i na pewno nie będzie wymagać jednej tylko decyzji. Szkoła podstawowa to jednak także miejsce, w którym starano się stworzyć z nas dobrych ludzi, w śnie o niej kryje się więc nadzieja, że uda się nam rozwiązać problemy, z którymi obecnie się zmagamy.

 

Sen o szkolnej ławce

Jeśli w czasie snu ponownie siedzimy w swojej dawnej ławce szkolnej w otoczeniu przedmiotów, które towarzyszyły nam podczas nauki, może oznaczać to, że i na jawie marzy się nam spokój i stabilizacji. Być może nadszedł już czas, aby zastanowić się nad tym, czy na naszych barkach nie spoczywa zbyt wiele obowiązków.

 

 

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>