Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Chleb

Chleb w snach i jego znaczenie

Jeśli śni nam się chleb sen taki może być interpretowany na wiele sposobów. Często nawiązuje do problemów materialnych i wyraża nasze obawy, że niewielkie zarobki mogą utrudniać nam utrzymanie domu i zapewnienie rodzinie bezpieczeństwa finansowego. Bywa jednak u tak, że chleb sennik interpretuje jako ucieleśnienie przyjaźni, a nawet – jako symbol religijny

 

Sen o jedzeniu niesmacznego chleba

Choć smak chleba powinien być przyjemny, w snach często odkrywamy, że nie jest to wcale oczywiste. Śni nam się więc chleb smakujący nienaturalnie albo po prostu źle. Rozczarowanie smakiem chleba może być interpretowane jako odwołanie do rozczarowania sobą, jakie odczuwamy. Sen o chlebie, który dziwnie smakuje jest częstym doświadczeniem tych osób, które nie wiedzą, czego właściwie chcą od życia. Osoby te czują się rozczarowane swoją pozycją w świecie, choć tak naprawdę, nie wiedza nawet, jaka rola byłaby dla nich odpowiednia. Sen taki może też nawiązywać do błędnych decyzji podjętych w przeszłości. Przeważnie nie ma już szans na ich zmianę, tymczasem ich konsekwencje nie są przyjemne.

 

Uczucie głodu, gdy ktoś inny je chleb – znacznie snu

Jeśli w snach to nie my jemy chleb, a przyglądając się innej osobie sami jesteśmy głodni, mamy do czynienia z wyraźnym nawiązaniem do naszego życia. I ten rodzaj snu podkreśla, że nie satysfakcjonuje nas pozycja, jaką posiadamy. Wskazuje jednak również, że nie podejmując prób jej zmiany, mamy skłonność do oglądania się na innych. Zazdrościmy im zarobków i przywilejów, koncentrujemy się jednak na zastanawianiu się nad tym, w jaki nieuczciwy sposób zostały one zdobyte. W takim myśleniu nie ma niczego twórczego, stąd też również w śnie towarzyszy nam jedynie uczucie głodu.

 

Sen o dzieleniu się chlebem z innymi

Sen, w którym dzielimy się chlebem z innymi ludźmi jest ważny nie tylko dlatego, że wskazuje na naszą otwartość. To również sygnał świadczący o tym, że dorośliśmy już od tego, aby mówić o swoich doświadczeniach. Jesteśmy gotowi na dzielenie się nimi z innymi i na przekazywanie swojej wiedzy.

 

 

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>