Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Buty

Buty i ich znaczenie w snach

Wbrew pozorom buty nie są wcale rzadkim gościem w naszych snach. W codziennym życiu mają wiele funkcji, nic więc dziwnego, że także snom z butami w głównej roli jesteśmy w stanie przypisać wiele znaczeń.

 

Sen o nowych butach

Jednym z częściej powtarzających się snów o butach jest ten, w którym stajemy się właścicielami całkiem nowego obuwia, często nie tylko atrakcyjnego wizualnie, ale i zdumiewająco wygodnego. Senniki zwykle uważają, że jest to marzenie senne wieszczące nam sukcesy. Nie mówimy tu jednak o sukcesach przypadkowych, ale o takich, których możemy się spodziewać dzięki ciężkiej pracy i wielu staraniom. Jeśli więc przyśniły się nam nowe buty, my zaś jesteśmy w trakcie realizacji jakiegoś ważnego projektu, nie powinniśmy ustawać w wysiłkach, aby doprowadzić go do końca. Wszak sen wyraźnie daje nam do zrozumienia, że nasze działania prowadzą do sukcesu.

Inna interpretacja snu o nowych butach wiąże się z zapowiedzią podróży. Sen taki zwykle mówi o wyjazdach nieoczekiwanych i dalekich, a nie o codziennych trasach pokonywanych z konieczności. Jeśli więc marzą się nam zagraniczne wakacje, sen o nowych butach dowodzi, że jesteśmy gotowi mentalnie na poznawanie nowych miejsc nawet, jeśli będzie się to wiązać z zaskakującymi przygodami.

 

Brudne buty – znaczenie snu

Sny o butach nie zawsze są komfortowe. Przekonał się o tym każdy, komu śniło się, że podczas ważnego spotkania lub wystąpienia odkrył brud na swoich butach w postaci błota lub kurzu. Pewna niezręczność odczuwana podczas takiego snu odnosi się także do realnego życia śniącego. Brudne buty to częsty symbol spraw nierozwiązanych. Śniący ma świadomość, że są one ważne, a tym samym należy poświęcić im jak najwięcej uwagi. Ta sama osoba nie potrafi jednak zdecydować się na energiczne działania ograniczając się jedynie do ukrywania skutków zamieszania, na którym sama nie panuje. Po przebudzeniu dobrze jest więc zastanowić się, czy nie mamy już dość takiej postawy. Może rozwiązanie nie jest wcale trudne, a my niepotrzebnie zwlekamy ze zmierzeniem się z problemem?

Niekiedy sen o brudnych butach nie mówi jednak o naszych relacjach zawodowych lub rodzinnych, ale jest potwierdzeniem tego, że w naszym życiu uczuciowym panuje chaos. Może brakuje nam zaufania do partnera, a może to my nie jesteśmy w stanie wysłać czytelnego sygnału osobie, z którą się związaliśmy? Nawet, jeśli przekonujemy siebie i otoczenie, że życie w pewnym zawieszeniu nam nie przeszkadza, sen o brudnych butach może sugerować, że jest inaczej.

 

Sen o butach na obcasie

Bez względu na to, czy w śnie zastanawiamy się nad zakupem butów na obcasie, nosimy je, czy tez podziwiamy je na nogach innej osoby, jest on ściśle związany z uczuciami. Buty na obcasie są kojarzone z ludzką seksualnością, sam sen jest więc często dowodem na to, że potrzebujemy znaleźć się w centrum uwagi. Niektórym śniącym brakuje uznania otoczenia. Sen o butach na obcasach znacznie częściej zwraca jednak uwagę na potrzebę rozpalenia iskry namiętności w związku, w którym właśnie znajduje się śniący.

Jeśli interpretacja ta nie przystaje do śniącego, senniki zwracają uwagę na jeszcze jedną, wcale nie mniej wiarygodną. Buty na obcasach to także symbol wyzwania przed którym jesteśmy gotowi stanąć. Być może śnią się nam dlatego, że jesteśmy już gotowi do wprowadzenia radykalnych zmian w swoim życiu. Obawiamy się ich konsekwencji, sen o butach na szpilkach podpowiada jednak, że żadne nie będą tak przykre, jak dalsze zwlekanie z podjęciem konkretnych działań.

 

Dziurawe buty – znaczenie snu

Bez względu na to, czy śnią nam się nowe buty, w których nieoczekiwanie pojawiły się dziury, czy też stare, dziurawe obuwie, nie jest to najlepsza wiadomość. Zwykle sugeruje problemy finansowe, nieoczekiwane, a jednocześnie dotkliwe. Oczywiście, sen taki powinien być traktowany przede wszystkim jako ostrzeżenie, a nie jako wyrok, jeśli więc będziemy postępować w sposób odpowiedzialny, z pewnością uda nam się uniknąć zagrożenia, a jeśli się nam nie powiedzie – doprowadzić do zmniejszenia jego skali.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>