Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Zęby

Zęby jako motyw przewodni naszych snów

Bez względu na to, czy chodzimy do dentysty z przyjemnością, czy też każda wizyta u tego specjalisty napawa nas lękiem, gdy śnią nam się zęby, czujemy niepokój. Warto więc pamiętać, że choć sny o zębach mówią wiele na temat naszego zdrowia, nie są one wcale bez znaczenia i wtedy, gdy staramy się odpowiedzieć na pytanie o to, jak pracuje nasz umysł. Jak je zatem interpretować? Nietrudno się domyślić, że duże znaczenie ma tu kontekst.

 

Sen o zdrowych, lśniących zębach

Jeśli zęby widziane przez nas w śnie są zdrowe i lśniące, przeważnie nie ukrywamy swojego zadowolenia z tego powodu. Nic w tym dziwnego, towarzyszący nam sen przeważnie interpretowany jest przecież jako ten, który zapowiada dobrobyt. Niektóre senniki mówią wprost, że zdrowe żeby widziane we śnie są zapowiedzią dużej gotówki, wstrzymajmy się jednak z planowaniem tego, jak ją wydamy, zanim rzeczywiście się nie pojawi. Niekiedy interpretacja snu jest bardziej złożona, może się więc okazać, że lśniące zęby to zapowiedź powodzenia w planach, jakie realizujemy, a te nie muszą mieć wcale na celu pomnożenia naszych finansów.

Sen o lśniących, zdrowych zębach powinien w szczególny sposób cieszyć potencjalnych przyszłych rodziców. Senniki arabskie wyrażają przekonanie, że jest on zapowiedzią narodzin dzieci zdrowych, silnych i zdolnych do robienia rzeczy wielkich.

 

Sen o myciu zębów

Jeśli we śnie myjemy zęby, nie musi to wcale oznaczać, że konieczna jest jak najszybsza wizyta u stomatologa. Nigdy nie należy z nią zwlekać, ten rodzaj snu przepowiada jednak przyszłe wydarzenia bez odniesień do naszego stanu zdrowia. Zwykle jest interpretowany jako zapowiedź naszych działań. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie zdecydujemy się na udzielenie komuś pomocy. Zrobimy to bezinteresownie, po prostu dlatego, że jesteśmy dobrymi ludźmi. Pomoc ta sprawi, że zasłużymy na czyjś szacunek, a może nawet zdobędziemy cennego sojusznika.

 

Bolące zęby – znaczenie snu

Jeśli we snie bolą nas zęby, my jednak nie podejmujemy żadnych działań, których celem byłoby poprawienie stanu zdrowia, najbardziej wskazana wydaje się ta jego interpretacja, która jest zaczerpnięta z senników arabskich. Mówią one o tym, że bolące zęby we śnie są zwykle zapowiedzią pomyłki, jaka nas czeka. Nie każda decyzja, jaką podejmujemy jest słuszna, a błędy zdarzają się każdemu i jako takie wcale nie są powodem do wstydu. Sennik podpowiada, że jeśli w porę spostrzeżemy potknięcie, z pewnością będziemy w stanie z łatwością naprawić nasz błąd.

Jeśli jednak we śnie reagujemy na ból i odwiedzamy dentystę albo znajdujemy się w trakcie wykonywania jednego z zabiegów dentystycznych, interpretacja jest bardziej złożona. Najprawdopodobniej podświadomie czujemy, że problemy, z jakimi się zmagamy, są coraz poważniejsze. Półśrodki okazują się coraz mniej skuteczne, jeśli więc chcemy przeciwstawić się trudnościom, musimy podjąć radykalne działania. Czasem uwolnienie się od czegoś, co jest dla nas ciężarem, bywa bolesne. Ząb przestaje jednak boleć po interwencji lekarza, istnieje więc szansa, że również my odzyskamy spokój i komfort, gdy zdecydujemy się na pewne posunięcia.

 

Sen o zepsutym zębie

Czasem we śnie odkrywamy, że wśród naszych zdrowych i lśniących zębów pojawił się jeden z wyraźnymi śladami zepsucia. Nawet, jeśli nas nie boli, jego obecność we śnie nie jest dobrym znakiem. Zwykle zwiastuje kłopoty. Pojawią się one nieoczekiwanie, a tym samym nie będziemy do nich odpowiednio przygotowani. Na szczęście, sen nie mówi wcale o nieuchronności porażki. Jeśli więc zaskoczeni będziemy w stanie dokonywać trafnych wyborów, nie będzie mowy o takich trudnościach, którym się nie przeciwstawimy. W podobny sposób zaleca się interpretowanie snów o zębach ukruszonych.

 

Szpary między zębami – znaczenie snu

Jeśli we śnie obserwujemy widoczne szpary między naszymi zębami, powinniśmy być przygotowani na to, że nie wszystko będzie dziać się tak, jak tego się spodziewamy. Nie grożą nam poważne kłopoty, z pewnością jednak nie uda się nam uchronić przed drobnymi rozczarowaniami.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>