Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Zdrada

Zdrada – o czym nam mówi we snach?

Sny o zdradzie należą do wyjątkowo nieprzyjemnych, dla nikogo zaskoczeniem nie jest więc to, że zwykle pamięta się je jeszcze na długo po przebudzeniu. Na szczęście, nie zawsze są to sny prorocze. Nie zaleca się zrywania kontaktów ze znajomymi tylko dlatego, że przyśnili się nam w tak nieprzyjemnych okolicznościach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby sięgnąć po sennik i dowiedzieć się, jak interpretować tego rodzaju wizję.

 

Sen o zdradzie mężczyzny

Jeśli we śnie jesteśmy świadkami zdrady ze strony partnera, zaraz po przebudzeniu zaczynamy zastanawiać się, co poszło nie tak w pozornie szczęśliwym związku. Niesłusznie, sen o zdradzie partnera zwykle jest interpretowany jako dobra wróżba, przynajmniej w odniesieniu do najbliższej przyszłości. To informacja o tym, że wszystkie problemy, od jakich nie są przecież wolne nawet szczęśliwe związki uda się rozwiązać. Sen taki informuje nas również o tym, że uda się przepracować wyzwania, które teraz mogą sprawiać wrażenie przytłaczających nas.

Bardzo często jednak sen o zdradzie partnera wysyła niewesołe sygnały. Co przy tym charakterystyczne, nie dotyczą one wcale osoby, która we śnie okazała się nielojalna w stosunku do partnerki, ale samej śniącej. Być może wcale nie czuje się ona pewna w związku, o którym tak chętnie myśli, że jest bliski ideałowi. Może zżera ją niskie poczucie własnej atrakcyjności i zazdrość o partnera. Wiele kobiet nie potrafi przyjąć do wiadomości zapewnień o swojej wyjątkowości. Nieustanna obawa o to, że na horyzoncie pojawi się ktoś lepszy i ciekawszy, może być szkodliwa. Jeśli więc sen taki powtarza się, warto najpierw wsłuchać się w siebie, a następnie zastanowić się nad przyszłością samego związku. Nie trzeba natychmiast go kończyć, może jednak wymaga on pewnego przedefiniowania wartości, które są szczególnie ważne?

 

Sen o zdradzie partnerki

Sen o zdradzie partnerki może mieć szereg interpretacji, często powiązanych z tym, w jakiej kulturze tworzony był dany sennik. Ponownie jednak warto przypomnieć, że jest to sen mówiący więcej o śniącym niż o osobie, która we śnie okazała się niewierna. Dawniej dominowało przekonanie, że sen taki mówi o zagrożeniu, jakie czyha na męski honor. Często zdrada śniła się mężczyźnie, który nieustannie zabiegał o uznanie w oczach otoczenia nie będąc pewnym, czy ma ono długotrwały charakter. Sugerowano również, że sen taki może zapowiadać niepowodzenia – towarzyskie i finansowe – ściągnięte na śniącego tak przez samego siebie, jak i nieżyczliwych mu ludzi z jego otoczenia.

W śnie o zdradzie znaczenie ma nie tylko sam jej fakt, ale i miejsce, w którym dochodzi do tego wydarzenia. Jeśli przebywało tam wiele osób, być może śniący w najbliższym czasie będzie miał okazję zaprezentować siebie i swoje pomysły szerszemu audytorium. Sen przestrzega, że brak troski o odpowiednie przygotowanie może zakończyć się niezbyt przyjemnie – brakiem zrozumienia, a czasem poważną kompromitacją. Niezwykle zaskakująca jest interpretacja snu, w którym zona zdradza śniącego z jego przyjacielem. Zamiast składać papiery rozwodowe i kończyć przyjaźń warto uśmiechnąć się szeroko, sen taki niejednokrotnie zapowiada bowiem znaczące sukcesy i pomyślne rozwiązanie wielu nurtujących od dawna problemów.

 

Zdrada przyjaciela – znaczenie snu

Oczywiście, o zdradzie można mówić także pomijając kontekst seksualny i nie jest ona przez to wcale mniej bolesna. Tak jest choćby w przypadku zdrady przyjaciela będącej jednym z najgorszych doświadczeń, jakie mogą się stać naszym udziałem. Przyjaciel jest często dla nas jedną z najważniejszych osób na świecie, gdy więc mamy tak smutny sen, zapamiętajmy, kto był inicjatorem zdrady.

Jeśli we śnie to my okazaliśmy się osobami nielojalnymi, należy się spodziewać, że czekać będą na nas kłopoty. Co więcej, najprawdopodobniej sami będziemy sobie winni przyczyni się do nich bowiem choćby nasz zbyt długi język. Jeśli jednak to przyjaciel nas zdradza, być może we śnie dokonujemy oceny obecnej sytuacji życiowej, która rozczarowuje. Czasem sen taki zwraca też uwagę na samą osobę przyjaciela przypominając, jak duże jest jej znaczenie w naszym życiu.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>