Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Wszy

Wszy – jak tłumaczyć ich obecność w naszych snach?

Choć są niemal niewidoczne dla oczu, kontakt z nimi budzi przerażenie. Wszy, bo właśnie o nich mowa, to jeden z większych koszmarów osób o długich włosach. Lękamy się ich na jawie, nie jesteśmy też nastawieni optymistycznie wówczas, gdy pojawiają się w naszych snach. O czym jednak tak naprawdę świadczą sny z wszami w głównej roli? Czy sugerują one jedynie konieczność pomyślenia w najbliższym czasie o krótkiej fryzurze?

 

Wszy we włosach – znaczenie snu

Jeśli podczas snu wyjmujemy z własnych lub cudzych włosów wszy sennik zazwyczaj sugeruje nam przeanalizowanie stanu zdrowia. Być może nie grozi nam wszawica, może jednak okazać się, że znajdujemy się u progu choroby, która będzie nam towarzyszyć przez dłuższy czas. Jeśli jakieś objawy budzą nasz niepokój, jak najszybciej udajmy się do lekarza, wszy we włosach widziane we śnie często są bowiem zapowiedzią chorób, z którymi nie walczy się z łatwością. Jeśli czujemy się świetnie, zdecydujmy się choćby na poddanie się rutynowemu badaniu krwi i upewnijmy się, że wyniki są właściwe.

Inna interpretacja snu o wszach we włosach zwraca uwagę na nadmiar zmartwień, z którymi musimy się borykać. Gdy myślimy o nich analizując je jedno po drugim, z pewnością nie możemy znaleźć takich, które byłyby szczególnie niepokojące. Jeśli jednak myślimy o nich jako o całości, są jak wszy – nieoczekiwanie groźne i wyniszczające. Być może dobrym pomysłem będzie zrezygnowanie z części obowiązków. Warto porozmawiać na ich temat zwłaszcza z bliskimi. Często okazuje się przecież, że są oni gotowi już od dawna na ich przejęcie, do tej pory jednak my wzbranialiśmy się przed ich przekazaniem.

 

Sen o wszach we włosach dziecka

Bez względu na to, czy mamy własne dzieci, czy też nie doczekaliśmy się jeszcze potomstwa, sen o wyciąganiu wszy z włosów dzieci zalicza się do tych, które trudno zinterpretować. Starsze senniki odczytywały go zazwyczaj w sposób korzystny dla śniącego zwracając uwagę na to, że może być zapowiedzią szybkiego rozwoju interesów. Nowsze senniki wykazują się jednak znacznie większą ostrożnością w tym zakresie zwracając uwagę na to, że może być to zapowiedź kłopotów, które zaatakują nas nieoczekiwanie w najbliższej przyszłości. Co ważne, mogą być to zmartwienia dotyczące nas bezpośrednio, a także takie, które będą związane z naszymi bliskimi, senniki tego bowiem nie precyzują.

 

Wyczesywanie wszy – znaczenie snu

Jeśli we śnie zajmujemy się wyczesywaniem wszy, sennik zwykle interpretuje tę czynność jako zapowiedź choroby, która może w najbliższym czasie zaatakować któregoś z domowników. Nie jest to jednak jedyna interpretacja, nad którą warto się zastanowić. Nie brakuje senników, które wyczesywanie wszy łączą z bezskutecznymi próbami, jakie podejmujemy, aby w końcu uporać się z jakimś problemem.

Jeśli taka interpretacja wydaje się nam bliższa, senniki zalecają zastanowienie się nad tym, co nas martwi. Być może podejmowane przez nas działania ukierunkowane na rozwiązanie gnębiącego nas problemu są tylko pozorne, a co za tym idzie, nie mamy większych szans na uporanie się z nim po części z własnej winy. Wszy mogą sugerować wyrzuty sumienia, być może więc nie chcemy rozwiązać problemów dlatego, że musielibyśmy przyznać się do tego, że w pewnym momencie popełniliśmy poważne błędy. Z pewnością takie przyznanie się nie jest niczym przyjemnym, czy jednak nie warto zdecydować się na taki krok, aby samemu nie cierpieć i ograniczyć cierpienie innych osób?

 

Sen o wszach na zwierzętach

Jeśli we śnie obserwujemy wszy nie u siebie albo u naszych bliskich, ale na zwierzętach domowych, senniki sugerują, że jest to wyjątkowo niepokojący znak. Widziane we śnie wszy na zwierzętach domowych symbolizują nawet nie niedostatek, ale nędzę. Zwykle jest ona wiązana z niewłaściwym zarządzaniem majątkiem, nie jest jednak wcale powiedziane, że sen taki nie ostrzega nas przede wszystkim przed nędzą duchową. Warto więc zastanowić się nie tylko nad domowym budżetem, ale i nad naszą własną kondycją psychiczną. Jeśli któraś z kwestii budzi nasz niepokój, nie wstydźmy się szukania pomocy u innych.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>