Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Woda

Woda w snach i jej znaczenie

Jeśli w naszym śnie pojawia się woda, możemy być pewni jednego, jego interpretacja z pewnością nie będzie prosta. Ma ona wiele znaczeń, starajmy się więc zapamiętać jak najwięcej szczegółów związanych zarówno z nią, jak i z innymi aspektami snu.

 

Czystość wody i jej znaczenie

Jedno z łatwiejszych pytań, jakie można postawić osobie, która miała sen o wodzie dotyczy tego, czy była to woda brudna i mętna, czy też czysta. W pierwszym z wymienionych przypadków musimy liczyć się z negatywnym kontekstem. Senniki mówią o nawiązaniu do grzechu, nieczystego sumienia, a także o snach przypominających o tym, że żyjąc w charakterystyczny dla siebie sposób wcale nie czujemy się najlepiej. Brudna woda nie musi jednak nawiązywać jedynie do naszych złych uczynków. Często jest elementem snu, w którym uświadamiamy sobie, z jak wielu charakterystycznych dla siebie cech wcale nie jesteśmy zadowoleni. To częsty motyw w snach osób nieśmiałych i pozbawionych pewności siebie, a także tych osób, które na co dzień starają się śmiać, czują jednak, że ich serce jest wypełnione smutkiem.

Jeśli we śnie nie ograniczamy się do obserwowania wody brudnej i mętnej, ale wpadamy do niej, może to oznaczać, że jesteśmy u progu poważnego życiowego błędu. Po przebudzeniu dobrze jest więc zastanowić się jeszcze raz nad decyzjami, jakie planujemy podjąć i rozważyć ich konsekwencje. Może się okazać, że coś, co jawiło się nam jako bezpieczne i przemyślane rozwiązanie, w rzeczywistości będzie stanowiło dla nas zagrożenie.

Więcej optymizmu mogą wlewać w nasze serca sny o czystej wodzie, ta jest bowiem zazwyczaj uważana za dobrą wróżbę. Sen o czystej wodzie jest typowy dla osób zadowolonych z życia nie tylko w jego zewnętrznej formie. To sen osób, które są zadowolone także ze swojego życia wewnętrznego. Nie tylko odnoszą sukcesy, ale również zdają sobie sprawę z tego, że nie są to sukcesy okupione wyrzeczeniami i nie bazują na krzywdzie wyrządzonej innym osobom.

 

Woda w basenie – znaczenie snu

Jeśli we śnie przyglądamy się wypełnionemu wodą basenowi, najprawdopodobniej marzy nam się uznanie dostrzegane w oczach innych osób. Zależy nam na tym, aby aprobowały one nasze działania. Jeśli z kolei pływamy w basenie lub przyglądamy się innym osobom, które to robią, najprawdopodobniej śnimy właśnie sen, który można odczytywać jako wskazówkę do dalszego postępowania. To symboliczny sposób pokazania nam, że nadszedł już czas, aby pozostawić za sobą przeszłość i skoncentrować się na tym, co dzieje się tu i teraz. Sen ten nie jest przy tym pesymistyczny, nawet bowiem zaczynając wszystko od nowa nie musimy skazywać się na cierpienie.

 

Sen o wodzie w naszym domu

Sen, którego ważnym elementem jest woda, która wtargnęła do naszego domu, jest zwykle niepokojący. Zanim jednak zaczniemy się martwić z jego powodu, przypomnijmy sobie, z jakiego rodzaju wodą mieliśmy do czynienia w naszym marzeniu sennym. Jeśli była to woda czysta, wcale nie musimy obawiać się trudności. Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że czekać nas będzie niespodziewane, ale miłe spotkanie albo dobra wiadomość. Jeśli z kolei woda wypływa z naszego domu, może być to zapowiedź sytuacji, która nas zaskoczy. Nie wszystko będzie rozgrywało się dokładnie tak, jak sobie tego życzymy, będziemy jednak mieli szasnę na kontrolowanie sytuacji i podejmowanie trafnych decyzji.

 

Sen o wodzie święconej

Sny z udziałem wody święconej nie zdarzają się często, nic więc dziwnego, że budzą pewne zaskoczenie. To marzenia senne, które mówią wiele o nas samych. Woda święcona jest często symbolem dążenia do ideału, sen więc przypomina nam, że i my ciągle jeszcze nie jesteśmy doskonali. Być może nie brakuje nam już wiele do osiągnięcia harmonii z samym sobą, nadal mamy jednak cechy, które nie powinny napawać nas dumą. Jeszcze dobitniej świadczy o tym sen, w którym sami kropimy się wodą święconą. Przypomina on nam, że w dążeniu do doskonałości może nam przeszkadzać poczucie winy. Być może nie wszystkie nasze działania zawsze były chwalebne, my zaś, podświadomie, nadal czujemy wyrzuty sumienia z ich powodu.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>