Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Włosy

Włosy – o czym świadczą sny, w których się pojawiają?

Włosy pojawiają się na naszym całym ciele. Mogą być powodem do dumy, potrafią jednak również irytować, gdy ich pielęgnacja jest skomplikowana, a my sami nie możemy pochwalić się tym, że przyniosła oczekiwane rezultaty. Ich rola w naszym życiu nie jest wcale tak mała, jak niektórzy z nas mogliby sądzić, nic więc dziwnego, że pojawiają się także we snach. Czas zatem na zadanie sobie pytania o to, jak takie sny powinny być interpretowane.

 

Sen o farbowaniu włosów

Jeśli we śnie farbujemy włosy albo obserwujemy, jak czynność ta wykonywana jest przez inną osobę, zwykle nie mamy wrażenia, że podświadomość wysyła nam ostrzeżenie. A jednak farbowane włosy sennik często uważa za symbol fałszu i oszustwa. Oczywiście, trudno zinterpretować taki sen na jeden sposób.

Jeśli to nam farbowano włosy we snie, może to oznaczać, że w naszym otoczeniu znajduje się osoba, której zamiary względem nas mogą budzić zastrzeżenia. Sen można jednak interpretować także zwracając uwagę na naszą postawę względem innych. Przed sobą możemy przecież przyznać, że nie zawsze stanowi ona dla nas powód do dumy. Co ciekawe, sen o farbowaniu włosów może odwoływać się zarówno do zdrady fizycznej, jak i psychicznej. Nie jest łatwo odkryć jego prawdziwe znaczenie, jedno jest jednak pewne – powinniśmy zachować czujność tak względem innych osób, jak i naszych własnych posunięć.

 

Siwe włosy – znaczenie snu

Jeśli we śnie obserwujemy osobę o siwych włosach, jego interpretacja jest dość prosta. Sen zwraca uwagę na problemy, których sami już od jakiegoś czasu nie potrafimy rozwiązać i sugeruje nam skorzystanie z pomocy. Możemy mieć jednak pewność, że nie chodzi o pomoc przypadkową. Siwe włosy to symbol mądrości nabywanej z wiekiem. Nawet, jeśli nie jesteśmy przekonani o tym, że wiemy mniej niż inni, warto więc poszukać wsparcia u osoby starszej, a tym samym bardziej doświadczonej.

Jeśli z kolei to my mieliśmy we śnie siwe włosy, jest to nawiązanie do trosk i smutków, z jakimi się zmagamy. Są one z nami już od dłuższego czasu, a w związku z tym powoli tracimy nadzieję, że będziemy się w stanie z nimi uporać. Sen taki warto traktować więc jako ostrzeżenie. Jeśli jesteśmy przekonani, że sami poradzimy sobie z problemami, najprawdopodobniej mylimy się. Być może nadszedł już czas na poszukiwanie wsparcia?

Jeszcze inaczej senniki tłumaczą sny, w których na naszej głowie można zaobserwować pojedyncze pasma siwizny. Przeważnie jest to sygnał dający nam do zrozumienia, że w niedalekiej przyszłości będziemy musieli podjąć ważną decyzję. Nie będzie ona prosta i bez względu na to, którą z dróg wybierzemy, będziemy musieli liczyć się z tym, że coś stracimy. Z pewnością jednak nie będziemy mieli szans na wycofanie się z takiej decyzji.

 

Ścinanie włosów – znaczenie snu

Sen, w którym ścinamy włosy albo pozwalamy, by ścinał nam je ktoś inny, jest przeważnie tłumaczony jako potrzeba oderwania się od pewnych spraw. Nie zawsze mamy wpływ na to, kto znajduje się w naszym otoczeniu, a sen taki może sygnalizować, że przynajmniej jedna z obecnych w nim osób ma na nas zły wpływ. Nie oznacza to wcale, że osoba ta chce nas namówić do złego, może być ona bowiem nam życzliwa, ale niezwykle toksyczna. Sen o ścinaniu włosów daje nam do zrozumienia, jak bardzo niszczący w dłuższej perspektywie jest jej wpływ na nas. Podpowiada też, że czasem subtelności nie spełniają oczekiwań, jakie się przed nimi stawia. Konfrontacja i postawienie na swoim może przynieść znacznie lepsze rezultaty. Początkowo będzie niepokojąca, w pewnym momencie jednak z pewnością poczujemy ulgę, że nastąpiła.

Jeśli to my ścinamy komuś włosy we śnie, może to oznaczać, że na horyzoncie czai się sprzeczka z bliską nam osobą. Sen radzi, aby jej nie ignorować wychodząc z założenia, że bliscy sobie ludzie czasem się kłócą. Czasem niewielki konflikt może być zarzewiem rozłamu, który będzie trwał wyjątkowo długo. Jeśli mamy możliwość uniknięcia takiej sytuacji, nie rezygnujmy z jej wykorzystania zwłaszcza, że każdy kolejny dzień konfliktu będzie działał na naszą niekorzyść.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>