Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Wesele

Wesele – o czym mówi nam sen o nim?

Jeśli właśnie jesteśmy w trakcie przygotowywania własnych zaślubin albo pomagamy bliskiej nam osobie szykującej się do zmiany stanu cywilnego, sen o weselu nie powinien być dla nas zaskoczeniem. Jego interpretacja okazuje się zdecydowanie trudniejsza, jeśli nie mamy partnera życiowego oraz wtedy, gdy od naszego własnego wesela minęło już sporo czasu. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam senniki i proponowane przez nie próby zrozumienia tego, co się nam właściwie śniło.

 

Sen o nieudanym weselu

Jeśli we śnie zostaliśmy zaproszeni na wesele, a te, z jakiegoś powodu, zakończyło się katastrofą, mamy prawo czuć się zdezorientowani. Taki sen zwykle jest interpretowany jako wyraz naszych lęków o powodzenie projektu, w który jesteśmy zaangażowani. Może być to projekt finansowy, może być to jednak również duże przedsięwzięcie zawodowe, w którym uczestniczymy, a nawet – planowana przez nas wakacyjna podróż. Warto jednak pamiętać, że nie mamy do czynienia ze snem proroczym.

To, że wesele z naszego snu jest nieudane, nie oznacza także, że projekt, który symbolizuje, zakończy się niepowodzeniem. Sen zwraca uwagę przede wszystkim na wewnętrzny strach przed porażką, jaki nosimy. Czasem jego interpretacja jest jeszcze szersza i zwraca uwagę na pewne brzemię odpowiedzialności, z jakim się zmagamy. Być może nieco ciąży nam świadomość, że wiele osób na nas liczy. Przyjmujemy na swoje barki odpowiedzialność za nie, nieustannie martwimy się jednak o to, czy jesteśmy w stanie jej sprostać.

 

Taniec na weselu – znaczenie snu

Co ciekawe, wiele senników uważa, że marzenia senne dotyczące naprawdę dobrej zabawy na cudzym weselu, wcale nie muszą być dobrym znakiem. Przykładowo, sen o tańczeniu na weselu jest często interpretowany jako przestroga przed kimś. Szczególnie czujne, zdaniem senników, powinny być osoby samotne, którym śni się, że tańczą na weselu. To przestroga przed nieodpowiedzialnym partnerem, który być może już czai się na horyzoncie. Może się wydawać, że jest on spełnieniem marzeń, w rzeczywistości jest to jednak osoba, która śniącej może zaszkodzić zamiast pomóc. Także osoby, które pozostają w związkach, są jednak ostrzegane przez senniki, że dobra zabawa na weselu we śnie może łączyć się ze smutkiem w realnym życiu.

 

Sen o własnym weselu

Jeśli śni nam się nasze własne wesele, a w realnym życiu nie planujemy tego rodzaju imprezy, znacznie snu jest uzależnione przede wszystkim od jego kontekstu. Najczęściej utożsamia się je z zapowiedzią jakiejś ważnej informacji. Być morze będzie to rzeczywiście zaproszenie na wesele, możemy mieć jednak również do czynienia  informacją na temat osoby, której dawno nie widzieliśmy albo takiej, z którą, z jakiegoś powodu, byliśmy skłóceni. Sama wiadomość będzie dla nas zaskoczeniem, sen nie przestrzega nas jednak, a tym samym, możemy mieć do czynienia z zaskoczeniem wyjątkowo przyjemnym.

Czasem sen o własnym weselu jest też interpretowany przez senniki jako ten, który zapowiada ważne zmiany. Wesele to czas przełomu, dwoje ludzi przestaje bowiem funkcjonować oddzielnie i zaczyna tworzyć jedność. Może się okazać, że podobny przełom czeka osobę śniącą. Ponownie nie jest to ani wskazówka jednoznacznie dobra, ani zła. Chcąc wykorzystać sen możliwie jak najlepiej warto więc wypracować w sobie pewną otwartość. Jeśli zmiany są nieuchronne, nie przeciwstawimy się im. Możemy jednak dążyć do tego, aby wykorzystać je o obrócić na naszą korzyść.

 

Sen o byciu gościem na weselu

Jeśli śni się nam, że jesteśmy gośćmi na czyimś weselu, sen taki zwykle budzi skojarzenia z zazdrością. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że śniący zazdrości parom, które właśnie zdecydowały się na zmianę stanu cywilnego. Być może poczucie zazdrości jest związane z tym, że zazdrościmy komuś udanego związku, podczas gdy my nie możemy nazwać tak tego, w którym tkwimy albo w ogóle nie mamy partnera. Jeśli sen o byciu gościem na weselu śni się osobie, która sama pozostaje w związku, być może jest to sygnał, że warto poświęcić mu więcej uwagi. Z czasem ludzie zaczynają oddalać się od siebie, nie na tyle jednak, aby nie dało się tego naprawić.

 

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>