Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Szczur

Szczur – jakie znaczenie może mieć dla nas obecność tego zwierzęcia w snach?

Choć szczury to wyjątkowo inteligentne zwierzęta, ich obecność w naszych snach zwykle jest interpretowana jako zły omen. Chcąc interpretować marzenia senne ze szczurem w głównej roli warto jednak przypomnieć sobie kontekst, w jakim pojawił się ten gryzoń. Okazuje się, że wówczas, gdy śni nam się szczur sennik rzadko mówi o tylko jednym sposobie tłumaczenia takiego snu.

 

Biegnący szczur – znaczenie snu

Sen o biegnącym szczurze przeważnie odwołuje się do skomplikowanego życia uczuciowego śniącego. Zwykle zwraca uwagę na to, że w jego życiu obecne jest wielkie uczucie, sam śniący, mniej lub bardziej świadomie, nie daje mu jednak dojść do głosu. Nie zawsze sen o szczurze sugeruje, że warto się na nie otworzyć. Skłania jednak do zadania sobie pytania o to, dlaczego się go obawiamy i jak duże będą nasze straty, jeśli pozwolimy mu dojść do głosu. Jeśli taka interpretacja wydaje się nie pasować do naszego życia, powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze inną, wcale nie mniej interesującą. Mówi ona o uczuciu niepokoju i zagrożenia, które, niczym biegnący szczur, wdziera się w nasze życie. Być może już wkrótce przyjdzie nam ścierać się z poważnymi wyzwaniami, do których trudno jest się przygotować.

 

Sen o szczurze w naszym domu

Jeśli we snie szczur zamieszkuje nasz dom, przeważnie nie uznajemy tego za powód do zachwytu. Interpretacja takiego snu również nie musi się nam spodobać. Najprawdopodobniej w naszym życiu dojdzie do zmian, choć sam sen nie daje nam jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, czy będą one zmianami pozytywnymi, czy tez negatywnymi. Koncentruje się przede wszystkim, że zmiany te będą nieuchronne, w pewnym momencie może więc okazać się, że próbując z nimi walczyć będziemy jedynie tracić czas.

 

Gdy śni się nam atakujący szczur

Choć mamy nad nim przewagę wagi i wzrostu, szczur, który atakuje nas we śnie, budzi niepokój prowadząc często do wybudzenia się. Na szczęście, choć sen nie należy do przyjemnych, jego interpretacja zwykle nie jest negatywna. Tego rodzaju marzenie senne przypomina nam przede wszystkim o tym, że oczekuje się od nas odpowiedzialności. Najprawdopodobniej będziemy musieli dokonać rozstrzygnięcia w sytuacji, która nie jest ani jednoznacznie dobra, ani zła. Może też okazać się, że pojawi się możliwość rozwiązania problemu, który dręczy nas już od dłuższego czasu. Bez względu na to, jak trudne będą stawiane przed nami wyzwania, sen taki przypomina nam, że tylko podejście do nich bez lęku sprawi, że pokonamy trudności. Jeśli przestaniemy się ich bać, z pewnością zrozumiemy, że wydają się nam straszniejszymi niż są w rzeczywistości – tak samo, jak atakujący szczur.

 

Sen o gryzącym nas szczyrze

Sen, w którym zostaliśmy ugryzieni, a nawet pogryzieni przez szczura, stanowi ostrzeżenie. Nie należy jednak po przebudzeniu wystrzegać się samych szczurów, ale przede wszystkim – samego siebie. Dlaczego? Interpretacja tego snu zwykle wskazuje na to, że wpadniemy w sidła, które już od jakiegoś czasu pieczołowicie zastawiamy na kogoś innego. Sen o pogryzieniu przez szczura przypomina nam, że nigdy nie osiągniemy wiele koncentrując się wyłącznie na eliminowaniu swoich konkurentów. W pewnym momencie natrafimy po postu na kogoś silniejszego od nas, kto nie tylko bardziej niż my zasłuży na zaszczyty, ale również będzie w stanie pogłębić nasz upadek. Lepiej zatem skupić się nie na analizowaniu, kto mógł nam zaszkodzić, ale na tym, jak podnieść swoje kwalifikacje.

 

Martwy szczur – znaczenie snu

Jeśli we śnie widzimy martwego szczura, najprawdopodobniej w najbliższym czasie nie uchronimy się przed kłopotami. Jest też niemal pewne, że sami będziemy ich sprawcami mając trudność z podjęciem jakiejś decyzji. Inna interpretacja tego snu mówi o tym, że jesteśmy skłonni do podjęcia decyzji, która okaże się dla nas niekorzystna. I choć można odnieść wrażenie, że skłaniamy się ku niej bazując na samodzielnych przemyśleniach, w rzeczywistości ktoś naciska na nas i to, co zamierzamy zrobić, pomoże przede wszystkim jemu. Jeśli więc po takim śnie zostaniemy poproszeni o odpowiedź w ważnej sprawie, zastanówmy się nad tym, czy była to odpowiedź zgodna z naszym własnym sumieniem.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>