Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Pies

Pies – próba interpretacji snów, w których się pojawia

Przeglądając senniki możemy dojść do wniosku, że trudno o mniej jednoznaczny symbol pojawiający się w naszych marzeniach niż pies. Sen o tym zwierzęciu może zwiastować zarówno dużą radość, jak i wcale nie mniejsze kłopoty. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć zatem na jego temat?

 

Sen o atakującym psie

Bez względu na to, czy we śnie pies atakuje swojego właściciela, czy też obcą osobę, sen taki stara się zwrócić nam uwagę na nasze własne obawy. Zwykle tłumimy je w sobie i nie pozwalamy im dojść do wniosku nawet, jeśli intuicja podpowiada nam, że nie są one wcale pozbawione uzasadnienia. Nie jesteśmy w stanie jednak zaprzeczać ich istnieniu na tyle skutecznie, aby się ich pozbyć. Wspomniane obawy nieustannie czają się gdzieś na horyzoncie niczym pies, spokojny, ale już szykujący się do mającego nastąpić ataku. Dalsze działania są więc uzależnione jedynie od nas. Możemy więc nadal skrywać przed sobą, że coś budzi nasz niepokój. Liczmy się jednak z tym, że niczym pies z naszego snu, niepokój ten zaatakuje nas w końcu z siłą, której się nie spodziewaliśmy.

Czasem sen o agresywnym psie nawiązuje jednak do innego rodzaju zagrożeniu. Jest nim niebezpieczeństwo, z którego istnienia zdajemy sobie sprawę. Nie wiemy jednak, jak mu przeciwdziałać, wychodzimy więc z założenia, że w tym przypadku bierność okaże się ratunkiem. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków podejście takie sprawdza się jedynie na krótką metę. Jeśli nie podejmujemy żadnych działań, musimy liczyć się z tym, że ktoś podejmie je za nas. Niestety, należy spodziewać się, że nie zawsze będą to działania dla nas korzystne, jeśli więc możemy coś zrobić w kontekście niebezpieczeństwa, do którego nawiązuje sen o atakującym psie, zróbmy to jak najszybciej.

 

Martwy pies – znaczenie snu

Sen o martwym psie także należy do tych, które można interpretować na kilka sposobów. Często nawiązuje do rzeczywistych wydarzeń, wielu śniących miało bowiem psa i towarzyszyło mu w chwili śmierci. Jeśli jednak sen taki pojawia się nawet pomimo braku osobistych doświadczeń związanych ze śmiercią psa, warto zastanowić się nad tym, czy nie odwołuje się do osób, które pojawiają się w naszym otoczeniu. Nie zawsze możemy współpracować jedynie z tymi osobami, które lubimy. Bywa i tak, że otaczają nas ludzie nawet nie nieżyczliwi, ale wręcz wrogo do nas nastawieni. Sen przypomina, że warto mieć to na uwadze. Niekiedy jest też objawem zmęczenia, nie jest bowiem łatwo nieustannie mieć się na baczności.

Niektóre senniki podkreślają również, że martwy pies we snie może mówić również o wygasaniu uczuć, jakie kiedyś w nas się tliły. Oznacza, że tracimy zainteresowanie niektórymi ludźmi lub wydarzeniami i coraz mniej zależy nam na zmianie takiego stanu rzeczy.

 

Sen o psie prowadzonym na smyczy

Gdy we śnie obserwujemy psa prowadzonego na smyczy, interpretacja naszego marzenia sennego odnosi się przede wszystkim do tego, czy jest to obcy, czy tez nasz pies. Ważne jest również to, czy uczestniczymy w spacerze z psem, czy też jedynie go obserwujemy. Jeśli to my prowadzimy psa, sen taki może być pochwałą naszej samodyscypliny. Nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli i nie zawsze pierwsza reakcja jest tą najbardziej właściwą. Jeśli umiemy ją powstrzymać i działać w sposób przemyślany, unikamy wielu kłopotów.

Jeśli jednak w śnie widzimy naszego psa, wyprowadza go jednak ktoś inny, sen taki zwykle stanowi ostrzeżenie przed wrogami w naszym otoczeniu. W przeciwieństwie do motywu martwego psa, w tym wypadku nie uczula się nas na wrogów dobrze nam znanych, z obecności których doskonale zdajemy sobie sprawę. Sen taki mówi przede wszystkim o wrogach, którzy ukrywają się przed nami, choć nie są przez to wcale mniej groźni.

 

Sen o białym psie

Kolor futra widzianego we śnie psa również może nam pomóc w jego interpretacji. Jeśli więc mamy kontakt z białym psem, oznacza to, że w najbliższym czasie możemy liczyć na odrobinę szczęścia. Czarny pies zwiastuje kłopoty, których rozmiar może być utożsamiany z wielkością śniącego się nam zwierzęcia.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>