Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Pająk

Pająk – o czym mówi jego obecność w snach?

Choć często jest uważany za symbol szczęścia i dostatku, pająk w snach może mieć również negatywne konotacje. Czas więc poznać znaczenie snów, w których odgrywa on główną rolę.

 

Sen o wielkim pająku

Interpretacja snu, w którym widzimy wielkiego pająka będzie łatwiejsza, gdy przypomnimy sobie, jak sami na niego zareagowaliśmy. Jeśli nie spoglądaliśmy na niego ze strachem, mamy do czynienia z naprawdę dobrą wróżbą, wielki pająk może bowiem oznaczać wielkie szczęście. Co ciekawe, może, ale wcale nie musi być ono powiązane ze sferą materialną. Może oznaczać awans, może być jednak także zapowiedzią wielkiego uczucia, które będzie w stanie zmienić nasze życie.

Inaczej sytuacja przedstawia się wówczas, gdy wielki pająk widziany we snie wzbudził w nas strach. Sen taki zwykle zwraca uwagę na lęki i słabości, z jakimi sami się zmagamy. Najprawdopodobniej już od dawna utrudniają nam one życie. Podświadomość przypomina o nich choćby po to, abyśmy nie szukali innych czynników odpowiedzialnych za nasze niepowodzenia. Im większy jest pająk widziany we śnie, tym większe jest też wyzwanie, przed którym przyjdzie nam stanąć. Pamiętajmy jednak, że sen o wielkim pająku zapowiada konfrontację, nie wspomina jednak wcale o tym, jak się ona zakończy. Tu nasze działania będą mieć decydujące znaczenie.

 

Pająk chodzący po ciele – znaczenie snu

Jeśli w marzeniu sennym po naszym ciele chodzi pająk sen ten wysyła nam ważne informacje dotyczące zarówno śniącego, jak i jego otoczenia. Pająk symbolizuje troski i problemy, które piętrzą się przed nami. Nieprzypadkowo przy tym on sam wspina się po nas zamiast uciekać przed nami. Przypomina w ten sposób, że nie możemy liczyć na wsparcie. Nawet, jeśli mamy duży krąg bliskich, nikt nie zaoferuje nam pomocy.

Czasem sen o wspinającym się po naszym ciele pająku jest też wyraźnym ostrzeżeniem, abyśmy uważali na znajomych. Choć może się nam wydawać, że są nam życzliwi, a my możemy im ufać bez względu na okoliczności, w rzeczywistości nasza sytuacja nie jest komfortowa. W najlepszym razie nasze problemy ich nie interesują, w najgorszym – to nasze niepowodzenia ich napędzają.

 

Sen o pająku na pajęczynie

A jak interpretować sen, w którym pająk oddaje się swojej codziennej pracy? Jeśli we śnie pająk tka pajęczynę, a my jedynie obserwujemy go może to oznaczać, że czekają nas zmiany w życiu. Możemy być ich biernymi obserwatorami mając nadzieję, że ich przebieg będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Możemy jednak również przedefiniować swoją rolę i z obserwatora zmienić się w ich uczestnika.

Nieco inaczej interpretowany jest sen, w którym to my zaplątaliśmy się w pajęczynę. Nie jest to dla nas poważne zagrożenie, sen jednak zwraca uwagę na to, że nasza osobowość również jest ograniczana. Warto zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście kierujemy swoim życiem. A może już od dawna nie robimy tego, na co sami mamy ochotę, ale to, czego oczekują od nas rodzice, partner lub koledzy w pracy nie czując się wcale dobrze w takiej roli?

 

Sen o ugryzieniu przez pająka

Wszyscy czytelnicy komiksów wiedzą, że ugryzienie przez pająka nie oznacza korzyści, ale raczej stanowi zapowiedź problemów. Także senniki nie napawają optymizmem wiążąc ten akt z zapowiedzią zdrady lub intrygi wymierzonej przeciwko śniącemu. Sen taki może również sugerować poważne trudności zawodowe oraz finansowe, po przebudzeniu warto więc zastanowić się nad tym, czy nie charakteryzuje nas nadmierne zaufanie do osób, które znajdują się w naszym otoczeniu.

 

Sen o pająku krzyżaku

Chcąc właściwie zinterpretować sen o pająku warto przypomnieć sobie, z jakim jego rodzajem mieliśmy do czynienia. Jeśli był to popularny w naszym kraju pająk krzyżak, nie powinniśmy mieć powodów do obaw. Sny z udziałem tego pająka zwykle zapowiadają powodzenie finansowe i realizację planów w sposób, który jest w pełni satysfakcjonujący. Należy jednak pamiętać, że żaden ambitny cel nie będzie osiągnięty bez wysiłku z naszej strony. Pająk krzyżak widziany we snie powinien być więc dla nas motywatorem do podjęcia konkretnych działań i spoglądania w przyszłość bez obaw.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>