Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Ksiądz

Ksiądz – jak interpretować sny z jego udziałem?

Czy ksiądz pojawiający się w snach jest dobrym, czy też złym znakiem? Czy powinniśmy cieszyć się z jego odwiedzin, czy też niepokoić się tym, że nastąpiły? Senniki zwykle ni mają dla nas jednej tylko odpowiedzi. Zwykle kluczowe znaczenie wydają się mieć przy tym okoliczności, w jakich we śnie spotykamy się z duchownym.

 

Ksiądz odprawiający mszę – znaczenie snu

Sny, w których jesteśmy świadkami mszy odprawianej przez księdza, zwykle nie niosą za sobą optymistycznego przesłania. Nie są jednak również zapowiedzią katastrofy, której nie będziemy się w stanie przeciwstawić. Przeważnie sny takie zapowiadają zmartwienia i kłopoty, które nie tylko pojawią się na horyzoncie już niemal za chwilę, ale do tego będą w stanie zająć wiele czasu osobie, której przyjdzie się zmagać z nimi. Na szczęście, obecność księdza na mszy zapowiada również wsparcie w realnym życiu. Nie musi ono pochodzić od duchownego, z pewnością jednak udzieli go nam bliska osoba, dla której jesteśmy naprawdę ważni.

Niektóre senniki przestrzegają zwłaszcza przed snami, w których ksiądz nie tylko odprawia mszę, ale i wygłasza kazanie. Bardzo często jest to zapowiedź choroby, czy to naszej własnej, czy to takiej, która dopadła osobę, na której nam zależy. Sen o odprawiającym kazanie księdzu powinien więc skłonić nas do refleksji. Może przeczuwamy, jakiego schorzenia dotyczy, choć ciągle jeszcze nie wybraliśmy się do lekarza? Jeśli tak jest, podświadomie czujemy, że zwlekając z taką wizytą nie działamy na swoją korzyść.

 

Sen o spotkaniu i rozmowie z księdzem

Jeśli we śnie spotykamy księdza, jest to zapowiedź nowej znajomości. Sen sugeruje nam, że będzie to znajomość wartościowa. Być może nie poznamy ani miłości naszego życia, ani przyjaciela, z pewnością jednak będzie to osoba, która nie wniesie coś dobrego do naszego funkcjonowania. Nieco trudniejszy do zinterpretowania jest sen, w którym, z różnych powodów, decydujemy się porozmawiać z księdzem. Sen taki zwykle zachęca do wglądu w nasze własne wnętrza przypominając, że nie bez przyczyny nie jesteśmy z siebie zadowoleni.

Czasem trwanie w kłamstwie zapewnia tylko pozorne bezpieczeństwo, a prawda, choć bolesna, jako jedyna jest w stanie odmienić życie. Sen o rozmowie z księdzem sugeruje, że jesteśmy już gotowi na jej wyjawienie. Owszem, obawiamy się cierpienia, jakie wywołamy zwłaszcza, że będzie ono odczuwalne tak przez nas, jak i przez inne osoby. Jeśli jednak we śnie znalazła się osoba gotowa, aby z nami porozmawiać, także w codziennym życiu nie będziemy sami.

Jeszcze inna interpretacja snu o rozmowie z księdzem mówi o tym, że gdzieś w naszym otoczeniu znajduje się bratnia dusza, osoba nie tylko rozumiejąca nas, ale i mająca nam wiele do zaoferowania. Może nie wyróżnia się ona z tłumu i nie zalicza się do osób, które chcielibyśmy poznać w pierwszej kolejności, jest jednak warta uwagi.

 

Romans z księdzem – znaczenie snu

Romans z księdzem nie jest niczym dobrym na jawie, nic więc dziwnego, że również senniki nie uważają go za znak, który może cieszyć. To przede wszystkim ostrzeżenie skierowane do śniącego zwłaszcza, jeśli ma on tendencję do podejmowania pochopnych decyzji. Spontaniczność zwykle nie jest uważana za wadę, warto jednak pamiętać o tym, że może być także źródłem łez zarówno w przypadku osoby, która działa impulsywnie, jak i w odniesieniu do osób z jej otoczenia.

Inna interpretacja snu, w którym naszym kochankiem jest ksiądz mówi o tym, że w otoczeniu śniącego znajduje się ktoś, kto nie jest z nim szczery. Nie trzeba natychmiast odwracać się od znajomych, warto jednak zachować pewną ostrożność zwłaszcza podczas mówienia o swoich nadziejach i planach.

 

Sen o byciu księdzem

Sen o byciu księdzem nie musi oznaczać powołania do stanu duchownego, może być jednak zapowiedzią innej ważnej funkcji, której objęcie zostanie zaproponowane śniącemu. Może być to awans w pracy albo prestiżowe stanowisko poza nią. Z ważnymi funkcjami zwykle wiąże się większa odpowiedzialność i ryzyko stania się dla kogoś wrogiem nawet wbrew własnej woli, sen można więc interpretować jako swego rodzaju ostrzeżenie.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>