Wlosy

Wlosy

Wlosy

Jednym z symboli często pojawiających się w snach oraz posiadających bogate znaczenie są włosy. Należy zwrócić uwagę na to, jaki mają kolor. Włosy rude są oznaką namiętności, gorących uczuć oraz rosnących potrzeb. Osoby, którym często śnią się rude włosy mają dar do zjednywania sobie ludzi i nawiązywania nowych znajomości. Czarne włosy oznaczają, że powinniśmy bardziej o siebie zadbać, zwłaszcza gdy chodzi o aktywność fizyczną. Siwe pukle są oznaką trosk, jednak kłopoty, które zapowiadają, zwykle łatwo daje się rozwiązać z pomocą przyjaciół. Włosy jasne, białe lub blond, symbolizują potencjał twórczy, kreatywność i głowę pełną pomysłów. Krótkie włosy oznaczać mogą, że zbyt małą wagę przywiązujemy do własnych potrzeb, należy zadbać o swoje zdrowie oraz komfort psychiczny.

Długie włosy oznaczają brak problemów w relacjach z przeciwną płcią. Dla kobiet jest to dobra wróżba, zapowiadająca dostatek i powodzenie, zwłaszcza, jeśli są przy tym zadbane i piękne. Jeśli długie włosy we śnie są brzydkie i potargane, może oznaczać to niewielkie, przejściowe kłopoty. Włosy kręcone symbolizują szczęście w miłości. Sen o farbowaniu włosów oznaczać może stracony czas- prawdopodobnie sprawa, w którą się angażujemy, jest już przegrana.

Obcinanie włosów symbolizuje zysk zdobywany kosztem cudzych nieszczęść. Taki sen ostrzega nas, że kopanie pod kimś dołków może źle się dla nas skończyć. Zaplatanie warkocza zwiastować może narodzenie się w nas potrzeby naprawienie pewnych relacji i odbudowania starych więzi. Czesanie włosów zapowiada podróż, prawdopodobnie daleką i wyczekiwaną. Włosy pięknie, misternie uczesane wróżą trwałą, wierną przyjaźń, natomiast rozczochrane i w nieładzie zapowiadają kłótnie i spory. Sen o łysym mężczyźnie jest symbolem dobrobytu oraz przyszłości rysującej się w jasnych barwach. Jeśli śni się jazdy doszkalające trójmiasto nam, że sami gubimy włosy lub jesteśmy łysi, wróży to sukcesy i zdrowie do późnej starości.

Artykuł dzięki: