Kon

Kon

Sen o koniu może mieć bardzo różnorodne znaczenia. Często odzwierciedla naszą naturę, instynkt i popędy. Sama jazda konna jest dobrym znakiem, zapowiadającym szczęście i radosne chwile. Jeśli jesteśmy odziani w strój jeździecki, prawdopodobnie osiągnięte sukcesy kosztowały nas wiele trudu Pojawiający się w naszym śnie koń wyścigowy stanowi ostrzeżenie przed zbytnią rozrzutnością. Jeśli śni się nam koń biegający bez uprzęży, jest on symbolem wolności, niezależności i dążenia do wyzwolenia się spod krępujących nas więzów- np. zasad, na które się nie godzimy, niekorzystnych warunków pracy.

Koń stojący w stajni symbolizuje bogactwo materialne i brak zmartwień. Wierzchowiec którego nikt nie dosiada, lecz posiadający uprząż, jest zwiastunek sukcesów, awansów i kariery. Jazda na spokojnym koniu oznacza bezproblemowe i dostatnie życie, natomiast narowisty rumak może zwiastować kłopoty- jeśli nas zrzuci prawdopodobnie nie zdołamy im sprostać, lecz jeśli jedynie poniesie nas wbrew naszej woli, prawdopodobnie zdołamy wyjść cało z opresji. Nieudane próby okiełznania, dosiadania konia mogą obrazować czekającego nas pecha. Widok chudego, zabiedzonego konia zapowiadać może liczne przeciwności losu. Zwierzę pragnące wody lub cukru znaczy, że posiadamy wiernego przyjaciela, natomiast należące do nas i prowadzone za uzdę przez obcego oznacza zdradę i niewierność naszych bliskich, najprawdopodobniej rodziny.

Koń ciągnący elegancki powóz, w pięknej uprzęży, symbolizuje powodzenie i sławę. Martwy rumak oznacza czekającą nas ciężką pracę, a rozlegające się we śnie rżenie konia stanowi zły znak. Skrzydlaty rumak, pegaz, to zwiastun podróży, ale również oderwania od ograniczających nas, materialnych i cielesnych potrzeb. Czarny koń oznaczać może śmierć, głód lub zbliżającą się wojnę.

Artykuł dzięki: motoperfekt.pl