Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Drzwi

Jak interpretować sny o drzwiach?

Drzwi to symbol o wielu, często zaskakujących znaczeniach. Jeśli więc śnią się one mężczyźnie, mogą być interpretowane jako symbol kobiecego łona, sen więc sugeruje fascynację którąś z kobiet znajdujących się w jego otoczeniu. Osobom śniącym drzwi sennik sugeruje jednak również zapowiedź wejścia w nowy okres w życiu. Gdy się otwierają dzieciństwo zmienia się w młodość, młodość w dorosłość, a dorosłość – w starość.

 

Otwarte i zamknięte drzwi – znaczenie snu

Jeśli drzwi zajmowały ważne miejsce w naszym śnie, postarajmy się przypomnieć sobie, czy mieliśmy w nim problemy z ich sforsowaniem. Jeśli były otwarte, sennik sugeruje, że nie powinniśmy napotykać przeszkód dążąc do celu. Może być to dobra wiadomość, pamiętajmy jednak, że sam cel nie jest w tym śnie określony ani jako jednoznacznie pozytywny, ani jako negatywny. Drzwi zamknięte, których nie jesteśmy w stanie otworzyć mimo podejmowanych prób, zapowiadają przeszkody w realnym świecie. Ponownie wypada jednak zwrócić uwagę na to, że nie ma tu mowy o ich decydującym wpływie na nasze życie, nie jesteśmy więc bez szans, jeśli chcemy je pokonać.

 

Drzwi bez klamek – znaczenie snu

Czasem we śnie znajdujemy się w pomieszczeniu, które moglibyśmy opuścić, widzimy bowiem wyraźnie drzwi wyjściowe. Niestety, nasze plany nie mogą być zrealizowane ze względu na brak klamki. Sen o drzwiach bez klamki sugeruje uwięzienie, z którym mamy do czynienia także w codziennym życiu. Być może znajdujemy się u progu zmian, które nie wprowadzą do niego niczego pozytywnego. Sen taki może też zwiastować konieczność wyboru mniejszego zła w sytuacji bez wyjścia.

 

Sen o zatrzymaniu się przed drzwiami

Czasem w snach wystarczy, że przejdziemy przez drzwi, a znajdziemy się w jakimś ciekawym miejscu. A mimo to zatrzymujemy się w połowie drogi i nie jesteśmy w stanie skłonić samych siebie do kroku do przodu. Taki sen mówi wiele o naszej niskiej samoocenie i niepewności wobec otoczenia. Zwraca też uwagę na to, że tylko my tak naprawdę mamy moc sprawczą, która może doprowadzić do istotnych życiowych zmian.

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>