Ostatnie komentarze

  • No recent comments available.

Ciąża

Jak interpretować sny o ciąży?

Czy sny o ciąży muszą oznaczać powołanie na świat nowego życia? Jeśli w realnym życiu podejmujemy wysiłki, których celem jest poczęcie potomka, rzeczywiście mogą być one wyrazem naszych marzeń. Mogą też obrazować nasze lęki, jeśli nieustannie zastanawiamy się nad tym, czy podejmujemy wysiłki rzeczywiście zmierzające do skutecznej antykoncepcji. Czasem jednak interpretacja snów z ciążą w głównej roli wcale nie nawiązuje do powiększenia rodziny.

 

Sen o ciąży koleżanki lub przyjaciółki

Jeśli w naszym śnie jedna z bliskich nam kobiet spodziewa się dziecka, najprawdopodobniej nie oznacza to wcale, że zyskaliśmy właśnie zdolność jasnowidzenia. Jeśli więc wstrzymamy się z telefonami z gratulacjami, nic się nie stanie zwłaszcza, że sen o ciąży nie musi wcale dotyczyć jego bohaterki. Bardzo często podświadomość wykorzystuje ten motyw przede wszystkim po to, aby przekazać nam wiedzę dotyczącą nas samych. Zwykle takie marzenie senne nawiedza więc osoby, które mają coraz większe problemy z motywowaniem się do działania. Trudno nam niekiedy oprzeć się wrażeniu, że idziemy przez życie bezwiednie. Na niczym nam nie zależy i nic nie wzbudza w nas większych emocji. Jeśli znajdujemy się w takim stanie i śni nam się ciąża, sen zwykle podpowiada, że motywacja może znajdować się właśnie w naszym otoczeniu. Być może znajduje się w nim osoba, na której możemy się wzorować. Nie musimy automatycznie przejmować jej motywacji, jeśli jednak zastanowimy się nad tym, co nią kieruje, możemy uznać, że i nam bliskie są podobne zasady. Jeśli taka refleksja ponownie nada sens naszym działaniom, będziemy mogli przyznać, że sen o ciąży spełnił swoją funkcję.

Jak jednak interpretować sen o ciąży przyjaciółki, jeśli nie zmagamy się z brakiem motywacji. Czasem jest to po prostu dobry znak świadczący o tym, że nasze odważne plany mają szansę na realizację. Bywa jednak i tak, że podświadomość zwraca nam uwagę na niepokojącą tendencję do porównywania się z innymi. Być może nieustannie oglądając się na innych ludzi już dawno przestaliśmy doceniać to, co w nas samych jest wartościowe?

 

Własna ciąża – znaczenie snu

Jeśli w śnie to my spodziewamy się dziecka, również nie musi to wcale oznaczać, że już niedługo nasza rodzina się powiększy. Sen taki może być jednak utożsamiany z dobrym znakiem, sugeruje bowiem, że już wkrótce możemy mieć okazję do wcielenia w życie ważnych zmian. Być może zastanawialiśmy się nad nimi już od dawna, z różnych przyczyn wydawało się nam jednak, że ich czas jeszcze nie nadszedł. Sen o własnej ciąży sugeruje, że nie warto zwlekać.

Skoro jednak chcemy mieć pewność, że wszystko będzie szło gładko, warto, abyśmy przypomnieli sobie, jak przebiegała ciąża. Jeśli we śnie przez cały czas trzeba było drżeć o jej przebieg, najprawdopodobniej i odważne decyzje podejmowane przez nas będą wymagały dużej determinacji podczas wcielania ich w życie. Na szczęście, mamy spore szanse na to, że nasz cel zostanie w końcu osiągnięty.

 

Sen o niechcianej ciąży

Czasem w śnie informacja o ciąży nie jest dobrą wiadomością, budzimy się więc pełni niepokoju, co do przyszłego życia. Najczęściej takie sny są odzwierciedleniem naszych realnych obaw, silnych zwłaszcza wtedy, gdy na naszym koncie jest seks bez zabezpieczenia. Bywa jednak i tak, że nie nawiązuje do potomstwa, ale do naszego obecnego życia. Gdy się śni, może to oznaczać, że nie jesteśmy zadowoleni z naszego życia. Nawet, jeśli sprawia ono wrażenie idealnego, czujemy, że nie robimy w nim tego, co sprawiałoby nam przyjemność. Równie dobrze jednak taki sen może nawiązywać do przeszłości. Nie jest wcale wykluczone, że wielkimi krokami zbliża się wydarzenie, które wywróci do góry nogami całe nasze dotychczasowe życie tak, jak robi to niechciana ciąża. Na szczęście, i to proroctwo nie jest wyłącznie negatywne. Skoro nawet niechciana ciąża może zapewnić nam w życiu wiele nieoczekiwanej radości, także to wydarzenie, które zwiastuje sen, choć wszystko zmieni, nie musi wcale sprawić, że będziemy nieszczęśliwi. Taki sen nie tyle ostrzega nas więc przed ciosem, ile każe dobrze się na niego przygotować.

 

Udostępnij senOdpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tagów HTML i atrybutów:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>